امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82029
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، حجت‌الاسلام والمسلمین ...

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران، حجت‌الاسلام والمسلمین قوامی یکی از مدیران سابق دبیرستان سپاه و حمید سبزواری شاعر و جمع کثیری از خانواده شهدا و جانبازان مکتب امام صادق(ع) در مراسم یادواره این شهدا که امروز پنجشنبه برگزار شد حضور داشتند.

سردار حسین سلامی در این مراسم دقایقی به سخنرانی پرداخت و گفت: من فکر می‌کنم این یک دیدار آسمانی است. این لحظه، لحظه ملاقات والدین این شهیدان بزرگ با فرزندانشان است.

وی افزود: اینجا یعنی لانه جاسوسی محلی بود که شهدای این دبیرستان در آن زندگی کردند و نفس کشیدند و در عنفوان جوانی با خدا راز و نیاز خالصانه و درد‌دل صمیمانه داشتند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: ما امروز مهمان این لاله‌های نوجوان کشورمان هستیم. پدر و مادران و خانواده آنان در عرصه ایثار، زیباترین تفسیر را از این واژه الهی نقاشی کردند.

وی ادامه داد: بین قول و فعل این مادران برای اینکه اگر ما بودیم در رکاب ائمه می‌جنگیدیم و فرزندانمان را می‌دادیم هیچ فاصله‌ای نیست و این درس جاودانی است که هرگز از صفحه دل‌ها محو نخواهد شد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه شهدای ما عاشورا را در عصر حاضر تجدید حیات بخشیدند گفت: شهدا در عمق زندگی ما مقاومت را جاری کردند و درس بزرگی به همه ما دادند درس آنها این بود که هر وقت وطن نیازمند مردانی است که از هر چیز بگذرند تا اسلام زنده بماند و چهره ولی خدشه‌ای نبیند و آبرو و عزت مسلمین پابرجا بماند باید از سر و تن و جان و جسم گذشت. ارزش زندگی زمانی است که خورشید اسلام بر فراز آسمان‌ها بدرخشد.

وی ادامه داد: صبر بر مصیبت از دست دادن شهیدان نیز درس بزرگتری است که خانواده شهدا به ما یاد دادند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه شهدا معلم جاودانگی ما بودند اظهار داشت: آنان کسانی بودند که نگذاشتند اراده دشمنان بر مسلمانان تحمیل شود. این درس بزرگ شهدا به همه تاریخ بود که شیعیان نفوذ ناپذیرند، تسلیم‌ناپذیرند و سرزمین‌شان اشغال شدنی نیست. شیعیان از حلال و حرام یهود و نصارا تبعیت نمی‌کنند و این سادگی درس بزرگ شهداست.

وی ادامه داد: ما امروز امنیت، عزت، پیشرفت، آزادی، استقلال، شرافت و هرچه فضیلت است داریم حاصل خون شهداست.

وی گفت: اگر امروز جوانان ما مرز دانش را می‌شکافند و قله‌های بزرگ را با توجه به تحریم‌ها فتح می‌کنند ثمره خون شهداست.

سردار سلامی بیان داشت: اگر امروز دشمنان بزرگ در مقابل ملت ایران با ادب و احتیاط سخن می‌گویند و جرات انتخاب هیچ گزینه‌ای جز گزینه‌های بی خاصیت را ندارند منوط به روح شهدا در جامعه است والا این دشمنان هیچ دلیلی برای توقف در مقابل ملت ایران ندارند.

وی افزود: اینها پیامد‌های بزرگ و درخشش‌های جاودانه و فروغ ستاره‌های بی‌غروب است که ملت ما را بعد از 4 دهه به دنیا معرفی می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه شهدا سند زنده افتخارات ملت ما هستند گفت: ما با اعتقاداتمان زندگی می‌کنیم نه محاسبات عادی و مادی. ما بر اساس منطق وحی جهان را می‌بینیم. 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در پایان اظهار داشت: امروز ایران به نام اسلام با ولایت فقیه و رهنمود‌های امام خامنه‌ای عزیز در حال رشد و شکوفایی است.

سردار سلامی گفت: اینجا تنها کشوری است که حتی پای یک مقام آمریکایی‌ و صهیونیستی در آن باز نیست و این خود افتخاری است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: ما امروز به برکت این مقاومت‌ها از هر زمان دیگری در تاریخ ایران قدرتمند‌تریم. ما هیچ چیزی برای یک مبارزه با قدرت‌های امروزی کم نداریم. تکیه‌گاه اصلی ما ایمان شکست‌ناپذیر مردان و زنان این سرزمین است. تکیه‌گاه ما به عاشوراست که به سلاح و بازوی رزمندگان ما قدرت می‌دهد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها