امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82034
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۴۹
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آرت اولیویر امشب در برنامه اکران و تحلیل فیلم «عملیات ترور» در مشهد، اظهار داشت: مردم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آرت اولیویر امشب در برنامه اکران و تحلیل فیلم «عملیات ترور» در مشهد، اظهار داشت: مردم آمریکا اهل تحقیق نیستند و بسیاری از آنها اطلاعات کافی از حقایقی که در اطرافشان می‌گذرد، ندارند.

وی که در سال 2000 میلادی کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا بوده ادامه داد: علت این که ما شیوه داستانی را برای این فیلم انتخاب کردیم خسته شدن مردم از آثار مستندگونه درباره حوادث سیاسی آمریکا بود که البته به علت نشان دادن حقایق مهمی از واقعه 11 سپتامبر این فیلم اجازه نمایش عمومی پیدا نکرد و علاقمندان از طریق تماشای این فیلم در منزل موفق به دیدن آن شدند.

اولیویر با بیان این مطلب که محققان زیادی به ساخت این فیلم کمک کردند، تصریح کرد : شاید در ظاهر این فیلم تنها یک داستان غیرواقعی و اکشن را روایت کند اما در خود نکات ویژه‌ای را پنهان کرده که برگرفته شده از واقعیت بوده و اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به اینکه سیاست فاسد آمریکا را تجربه کرده افزود : جالب است بدانید کارگردان این فیلم دقیقاً در زمانی که حادثه 11 سپتامبر اتفاق افتاد در محل کاخ سفید در حال ساخت فیلمی بود و وقتی شایعات سقوط هواپیما در اطراف کاخ سفید را شنید برای دیدن این مکان و جمع‌آوری مدارک و شواهد به آن منطقه رفت اما با زمین چمنی مواجه شد که دست نخورده بود و هیچ وسیله‌ای از هواپیمای سقوط کرده در آن مکان وجود نداشت.

اولیویر اضافه کرد: کارگردان فیلم «عملیات ترور» که فردی جمهوری‌خواه و از دولت خود تا آن زمان بسیار راضی بود نتوانست این دروغ‌ها را تحمل کند و دچار افسردگی شد و تا چند ماه تنها گریه می‌کرد.

تهیه‌کننده فیلم «عملیات ترور» اتفاق 11 سپتامبر را یک فرصت برای فیلمسازان دانست و گفت: این امر باعث می‌شود بسیاری از دروغ‌های دولت آمریکا برملا شود.

وی با بیان این که بر اساس شواهد و مدارک هیچ مسلمانی در اتفاق 11 سپتامبر نقشی نداشته اظهار داشت: ما این فیلم را با محافظه‌کاری بسیار ساختیم به طوری که غیر من و کارگردان هیچ کدام از بازیگران و عوامل این فیلم، فیلمنامه کامل را نداشتند و حتی هر بازیگر دیالوگ‌های خودش را در هر سکانس دریافت می‌کرد و هیچ گونه تمرین قبل از تصویربرداری انجام نمی‌شد.

اولیویر ادامه داد: با این محافظه‌کاری‌ها خوشبختانه با هیچ مشکلی برای ساخت فیلم «عملیات ترور» مواجه نشدیم اما مشکل اصلی ما هزینه صرف شده برای آن بود که به خاطرش منزلم را رهن دادم و متاسفانه اجازه نمایش عمومی نگرفت تا هزینه‌ها بازگردد.

وی با اشاره به این که این فیلم حدود 30 لوکیشن داشت، افزود: هزینه ساخت فیلم‌هایی با موضوع جنایات آمریکا در افغانستان بسیار بالا است و از طرف دیگر چنین فیلمنامه‌هایی باید توسط وزارت دفاع آمریکا مطالعه شود که البته بعید می‌دانم چنین فیلمنامه‌هایی را برای ساخت تایید کنند.

اولیویر اضافه کرد: تعداد زیادی از مردم آمریکا با دیدگاه‌های امپریالیستی این کشور مخالفند و در زمان دولت بوش بسیاری از آزادی‌خواهان در خیابان‌ها اعتراض کردند اما متاسفانه به علت تفکر اشتباه مردم آمریکا درباره آزادی‌خواه بودن دولت اوباما، دست از اعتراض برداشتند در حالی که آنها نمی‌دانند که اوباما آزادی‌خواه نیست و کارهای بوش را با شیوه‌ای زیرکانه ادامه می‌دهد.

وی هولوکاست را دروغی دیگر دانست و متذکر شد: همان طور که حقایق 11 سپتامبر را پنهان کردند واقعیت این حادثه را نیز درست نشان ندادند.

اولیویر بیان داشت: برخی افراد که در آمریکا صاحب قدرت هستند سودای حمله به ایران را دارند تا منابع انرژی این کشور را بگیرند اما در حال حاضر جو حاکم بر مردم این کشور به گونه‌ای است که از آمریکا برای چنین حرکتی حمایت نمی‌کند.

در ادامه این مراسم یک استاد دانشگاه و منتقد سینما نیز اظهار داشت: افراد بسیاری مانند آرت اولیویر در آمریکا هستند که با ساخت فیلم‌هایی مانند عملیات ترور، جریان جدید و تحولی عجیب را در این کشور به راه انداختند.

غلامرضا منتظمی با بیان این مطلب که شخصیتی کمدین در آمریکا و کشورهای مختلف با برنامه‌های خود از ایران دفاع کرده و آثاری ضداسرائیلی را اجرا می‌کند، تصریح کرد: در چند سال اخیر ایران با شناسایی این افراد و دعوت از آنها توانسته این افراد را با ایران بیشتر آشنا کند به طوری که بسیاری از آنها بارها در مصاحبه‌ها و فیلم‌های خود به این موضوع اشاره داشتند که ایران تهدید نیست بلکه آمریکا یک تهدید است. 

انتهای پیام/2202/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها