امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۰۶:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82061
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین مظفر نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم ...

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین مظفر نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم گرامیداشت روز معلم که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد با اشاره به سالروز شهادت استاد مطهری اظهار داشت: مطهری بزرگ‌پاسدار قلم و اندیشه است که در اوج غربت دین به دنبال ترویج آن بود.

وی افزود: شهید مطهری در زمانی که افکار کمونیستی و غربی سایه افکنده بود رستاخیز علمی و فکری را به پا کرد.

مظهر با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت باید نگاه همه بعدی برای تربیت استعدادها داشته باشد، گفت: متأسفانه به نام دین و دینداری و برداشت‌های غلط از آن مکاتبی پیدا شد که با تمرکز بر رشد یکی از استعدادها مابقی استعدادها را رها کردند.

نماینده مجلس ادامه داد: عده‌ای به اسم زهد و تقوا راه گوشه‌گیری و مردم‌گریزی برگزیده‌اند، عده‌ای به اسم آخرت‌گرایی دنیا را رها کرده‌اند، عده‌ای به بهانه پرورش روحشان دچار ریاضت‌های بیجا شده‌اند و عده‌ای به تعطیلی عقل و خرد پایفشاری کردند که همه اینها از نظر اسلام انحراف است.

مظفر تأکید کرد: زهد به تنهایی هم انسان را به انحراف می‌کشد و انسان گوشه‌گیر و منزوی اصلاً مورد پسند اسلام نیست و هیچ اعتباری ندارد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر مردم‌گرایی دارای اهمیت به سزایی است البته توجه صرف به مردم و عدم توجه به خدا و دین نیز موجب انحراف است.

مظفر با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیتی که نتواند عقل‌ها را پرورش دهد ارزشی ندارد، اظهار داشت: شهید مطهری معتقد بود اینکه زور نداشته باشی و افتخار کنی در آموزه‌های اسلامی مردود است. اسلام می‌گوید نه ظالم باشی نه مظلوم لذا ما باید افرادی پرورش دهیم که قدرت داشته باشند و از آن در مسیر عدالت و درستی استفاده کنند.

این نماینده مجلس گفت: انسان ذلیل و خوار ارزش و تأثیرگذاری ندارد. اینچنین تربیت کردنی بدتر از کفر و انحرافات اعتقادی است،‌اینجور افراد نمی‌توانند از ارزش‌ها و منافع انقلاب حفاظت کنند.

مظفر در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: اگر در کنار علم ایمان و معنویت نباشد فاجعه‌ای به بار خواهد آمد مانند آنچه در غرب می‌بینیم. بزرگترین جنایات بشری در سایه علم بدون ایمان است.

وی تأکید کرد: عالم بی‌دین و عابد بی‌علم موجب انحراف می‌شوند و فتنه‌هایی که اتفاق می‌افتد نیز به همین دلیل است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها