امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82083
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی لاری عضو مجمع روحانیون مبارز با حضور در ششمین ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی لاری عضو مجمع روحانیون مبارز با حضور در ششمین مجمع عمومی سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار که در مرکز پژوهش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد، ضمن تبریک آغاز ماه رجب و میلاد امام محمدباقر (ع) اظهار داشت: بهره‌گیری از همه نظرات توصیه امام محمدباقر(ع) است و باید به جامعه‌ای که راستگویی و امانت‌داری در آن محور است، افتخار کرد.

موسوی لاری با بیان اینکه اگر در جامعه‌ای ظواهر وجود داشته باشد اما در آن فساد اقتصادی و آمار دروغ نیز دیده شود مطلوب نیست افزود: 63 درصد از شرکت‌کنندگان در هدفمندی یارانه‌ها دارایی خود را زیر 600 تومان و 16 درصد زیر 1 میلیون عنوان کردند و درصد کمی نیز درآمد خود را بالای 1 میلیون عنوان کرده‌اند.

وزیر اسبق کشور ادامه داد: اگر این آمار درست باشد خیلی تلخ است چراکه این نشان می‌دهد 80 درصد از جامعه از نظر زندگی و معیشت زندگی بدی دارند و اگر این آمار واقعیت نداشته باشد باز هم به دلیل اینکه جامعه بر اساس صداقت نیست، امری بد است.

وی تصریح کرد: شاید گفته شود وقتی مدیران در ارائه آمار راه درست را نرفته‌اند، مردم هم مقابله به مثل می‌کنند اما کدام مسئول امروز می‌تواند به آمار دولت قبل به عنوان آمار حقیقی استناد کند؟

موسوی‌لاری با تاکید بر اینکه نتیجه چنین حالتی این است که شرکت‌کنندگان در این پرسشنامه همه واقعیت را نگفته‌اند، افزود: همانطور که امام رضا(ع) فرمودند شاخص ادای امانت و صدق گفتار نمادی برای سلامت جامعه است.

این فعال اصلاح‌طلب با اشاره به تلاش افراد برای تحقق آرمان‌ها به لزوم کار جمعی برای تحقق آرمان‌های فراگیرشان پرداخت و گفت: باید افرادی که سلیقه مشترکی دارند تشکل‌هایی را به وجود آورند؛ چراکه در دنیای امروز حرکت‌های جمعی در قالب نهادهای مدنی اعم از نهادهای سیاسی و مردم بنیان یک امر ضروری تلقی می‌شود و بعید است کسی مدعی شود که تحزب بد است.

وی با بیان اینکه قانون اساسی تنوع سلایق را پذیرفته و در جامعه 80 میلیونی ما نیز سلایق مختلفی وجود دارد، خاطرنشان کرد: این تضارب آرا و سلایق یا باید راه و روش آینده را به وجود آورد یا سرکوب شود اما همه می‌دانیم که سرکوب و تحدید سلایق ناکارآمد است.

موسوی لاری با اشاره به اینکه باید تنوع سلایق را بر مبنای قانون اساسی به عنوان میثاق ملی پذیرفت ادامه داد: باید تحزب را به فال نیک گرفت و برای پذیرفته شدن تحزب در جامعه تلاش کرد.

عضو مجمع روحانیون مبارز با اشاره به شعارهای دولت نهم و دهم اظهار داشت: در دوره دوم معلوم شد این دولت هسته انحرافی دارد که جامعه را منحرف کرده است و همان‌هایی که از این دولت حمایت می‌کردند بعد از این قضیه شروع به نقد دولت کردند و در حال حاضر نیز طلبکارانه با دولت فعلی برخورد می‌کنند.

وی یادآور شد: هنوز معلوم نیست 800 میلیارد دلار درآمد نفتی را دولت قبل چه کرده است و فساد 3 هزار میلیاردی و حلقه انحراف نیز مربوط به دولت گذشته است لذا باید با احتیاط بیشتری در دولت جدید حرکت کنند.

موسوی لاری، 8 سال دوره قبل را امنیتی توصیف کرد بر لزوم فعال شدن احزاب در دولت جدید تاکید کرد و گفت: احزاب و تشکل‌ها باید به برگزاری نشست کلاس آموزشی به عنوان یک وظیفه و نه یک امر فانتزی توجه کنند لذا امیدواریم حزب اسلامی کار نیز با همین نگاه نشان دهد که فرصت برای شنیدن وجود دارد.

به گزارش فارس پیام ویدئویی ابراهیم یزدی دبیرکل نهضت آزادی خطاب به اعضای سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار نیز در این همایش پخش شد.

یزدی با بیان اینکه جامعه ما تمام ویژگی‌های جامعه انتقادی را دارد گفت: انقلاب اسلامی ایران تقابل بین سنت و مدرنیته را به نفع مدرنیته تغییر داد.

یزدی افزود: هنوز هنجار خاصی به صورت نهایی در جامعه شکل نیافته و در چنین جامعه‌ای افراد دچار دگردیسی فکری می‌شوند؛ جنبش دانشجویی ما نیز چون در جامعه در حال انتقال تنفس می‌کند به گروه‌های مختلف تقسیم می‌شود.

وی با اشاره به جامعه گریزی در جوامع توسعه‌نیافته به لزوم کار جمعی دانشجویان اشاره کرد و یادآور شد: همکاری سیاسی از سایر کارهای جمعی به خصوص در ایران مشکل‌تر است اما اینطور نیست که نتوانیم کار جمعی را انجام دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار