امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8209
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 220
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «راشاتودی،‌ آمریکا 2 فروند هواپیمای آمریکایی بدون سرنشین (پهپاد) با برد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «راشاتودی،‌ آمریکا 2 فروند هواپیمای آمریکایی بدون سرنشین (پهپاد) با برد متوسط به فرانسه خواهد فروخت تا این کشور از آنها در ماموریت مالی استفاده کند.

این خبر را نشریه تخصصی «Air et Cosmos’» منتشر کرد و در نسخه اینترنتی خود نوشت که آمریکا و فرانسه در زمینه معامله 2 فروند پهپاد غیرنظامی (MQ-9) به توافق رسیده‌اند.

نیروی هوایی فرانسه هم‌اکنون نوعی از پهپاد اروپایی را در مالی به کار گرفته است و قصد دارد از نمونه‌های جدیدتری در این کشور استفاده کند.

انتظار می‌رود «ژان ایو لودریان» وزیر دفاع فرانسه که به آمریکا سفر کرده است، در مدت زمانی که در این کشور حضور دارد، این خبر را افشا کند. با این حال لودریان تاکنون از موضع‌گیری در این زمینه خودداری کرده است.

فرانسه از ژانویه گذشته اقدام نظامی در مالی را برای مقابله با شورشیان مسلح را آغاز کرد که از آن زمان تاکنون توانسته‌ است بخش‌های وسیعی از این کشور را در اختیار خود بگیرد.
انتهای‌ پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها