امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82093
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
محسن نظافتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با پایان رسیدن انتخابات کشور عراق فرودگاه نجف از ساعت 21 شب گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و ...

محسن نظافتی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: با پایان رسیدن انتخابات کشور عراق فرودگاه نجف از ساعت 21 شب گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و پروازهای رفت و برگشت زائران ایرانی این فرودگاه از سرگرفته شد.

وی ادامه داد: همچنین فرودگاه بغداد نیز که در این ایام به صورت موقت بسته شده بود از ساعت 8 و 30 دقیقه امروز کار خود را آغاز کرده است و پروازهای رفت و برگشت زائران از این فرودگاه نیز مانند روال قبل از سر گرفته می‌شود.

نظافتی در خصوص اعزام‌های زمینی عتبات عالیات گفت: از غروب روز گذشته تمام مرزهای زمینی عراق نیز باز شده و رفت و آمد کاروان های زمینی زائران ایرانی از طریق این مرزها صورت می‌گیرد.

نظافتی تصریح کرد: تمام کاروان‌هایی که در این دو روز پروازشان لغو شده است برنامه‌ریزی برای این زائران انجام شده تا در روزهای آتی به عتبات عالیات اعزام شوند و برنامه این اعزام‌ها در اختیار ادارات حج و زیارت استان‌ها قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: بنابراین اعزام ها از امروز به روال قبل باز می‌گردد و زائرانی که در این ایام به دلیل بسته بودن مرزها نتوانستند به کشور بازگردند از صبح امروز وارد کشور می‌شوند.

وی همچنین در مورد پرداخت خسارت به زائرانی سفرشان تغییراتی داشته است گفت : به دلیل بسته بودن مرزها برخی از زائران سفرشان یک روز کاهش داشت و یا برخی دیگر که هوایی اعزام شده بودند مجبور شدند نیمی از مسیر را به صورت زمینی به کشور بازگردند که مابه‌التفاوت این هزینه‌ها تا دو هفته آینده در اختیار کاروان‌ها قرار داده می‌شود تا به زائران بازپرداخت کنند.

نظافتی در خصوص مبلغ خسارت زائران گفت: باید هزینه‌ها برآورد شود و سپس در اختیار کاروان‌ها قرار گیرد مبلغ این خسارت هنوز مشخص نیست.
 انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار