امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82118
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی مدعی شد که دولت سوریه از باقیمانده ذخایر سلاح‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی مدعی شد که دولت سوریه از باقیمانده ذخایر سلاح‌های شیمیایی خود به منظور اهرمی در مذاکرات در خصوص آینده سیستم تونل‌ها و ساختمان‌هایی که بعنوان انبار مورد استفاده قرار می‌گیرد استفاده می‌کند.

در این گزارش آمده است که دمشق 27 تن مواد شیمیایی که مواد اولیه گاز سارین است را در 16 مخزن در دمشق نگهداری می‌کند و این در حالی است که ضرب‌الاجل امحای باقیمانده زرادخانه سلاح‌های شیمایی سوریه 27 آوریل به پایان رسیده است.

واشنگتن‌پست به نقل از برخی منابع اطلاعاتی آمریکا همچنین مدعی شد که سازمانهای اطلاعاتی آمریکا تردید ندارند که حملات ماه جاری توسط نیروهای دولتی سوریه صورت گرفته که احتمالاً از ماده شیمیایی کلر استفاده کرده است.

این ادعاها در حالی مطرح شده است که دولت سوریه و روسیه بارها اعلام کرد ه اند که گروههای شورشی و تروریستی این حملات را صورت داده‌اند. مسکو حتی چندین بار اسناد خود را در سازمان ملل منتشر کرده است.

چند روز پیش «سیگرید کاگ»، رئیس هیئت مشترک سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) و سازمان ملل برای انهدام سلاح‌های شیمیایی سوریه به بی‌بی‌سی گفت: بیشتر ذخیره سلاح‌های شیمیایی سوریه از این کشور خارج شده اما هنوز همه آنها منهدم نشده است که باید تا 30 ژوئن این کار انجام شود. به همین دلیل هم انتقال مواد شیمیایی که هنوز در یک محل باقیمانده اهمیت دارد.

وی ادامه داد که سازمان ملل نگران گزارش‌هایی است که مدعی است دولت سوریه از گاز کلر بعنوان سلاح استفاده کرده است. انهدام این گاز در توافقی که برای انهدام سلاح‌های شیمیایی سوریه صورت گرفت، گنجانده نشده بود اما دولت سوریه این ادعاها را رد کرده است.
انتهای پیام/ج
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها