امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82120
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت دفاع ژاپن خبر داده قرار است ارتش این کشور در بحبوحه تنش‌های ارضی با چین، در ماه جاری یک ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت دفاع ژاپن خبر داده قرار است ارتش این کشور در بحبوحه تنش‌های ارضی با چین، در ماه جاری یک مانور نظامی برگزار کند.

وزارت دفاع ژاپن در بیانیه‌ای که منتشر کرده از وضعیت جزایر دریای چین شرقی ابراز نگرانی کرده است.

کنترل جزایر دریای چین شرقی در حال حاضر در اختیار ژاپن است اما چین نیز ادعای مالک بر آن دارد.

مناقشه برسرمالکیت این جزایر واقع در دریای چین شرقی که به زبان ژاپنی «سنکاکو» نامیده شده و چینی ها آن را «دیائویو» می نامند، به اختلافات میان چین و ژاپن دامن زده است. ژاپن این جزایر را ملی اعلام کرده و همین مساله خشم چینی‌ها را به دنبال داشته است.

چین نیز روز چهارشنبه در واکنش اعلام کرده اقدام به برگزاری مانورهای دریایی با روسیه در دریای چین شرقی خواهد کرد. پکن هدف از برگزاری این رزمایش را افزایش همکاری نظامی با روسیه اعلام کرده است.

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرده مانور خود را از روز 10 ماه مه تا 27 مه در جزیره متروک «ریوکیو» واقع در 600 کیلومتری جزایر مورد مناقشه برگزار خواهد شد.

این اولین بار است که ارتش ژاپن از نیروهای زمینی، هوایی و دریایی خود در یک جزیره واقعی برای تمرین‌های دفاعی استفاده می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها