امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82131
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نظر می‌رسد که فضاسازی برخی رسانه‌های عربی علیه «حزب‌الله» لبنان همچنان ادامه دارد تا جایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نظر می‌رسد که فضاسازی برخی رسانه‌های عربی علیه «حزب‌الله» لبنان همچنان ادامه دارد تا جایی که پایگاه اطلاع‌رسانی «میدل ایست اون لاین» به نقل از منابع آگاه دیپلماتیک غربی ادعا کرد که اخیرا میان مقامات مسئول در دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا و سران حزب‌الله لبنان تماسهایی برقرار شده است و درباره بحران سوریه، ایجاد یک راهکار مقبول در لبنان که روی کار آمدن یک نخست‌وزیر مورد توافق تمام گروه‌های فعال سیاسی داخلی و منطقه‌ای را تضمین کند، توافقاتی شده است.

بلافاصله این خبر با استقبال برخی رسانه‌های عربی که سیاست دوستانه‌ای در قبال مقاومت در منطقه ندارند، رو به رو شد و پایگاه خبری روزنامه القبس کویت و «احرار العراق» آن را باز نشر کردند.
دو روز گذشته نیز گزارشی با عنوان «انتقاد نصر الله از مالکی و اتهام الگوبرداری از صدام» در برخی رسانه‌های نه چندان مطرح عراق منتشر شده بود که ویدیویی ساختگی نیز به آن ضمیمه شده بود و وانمود شد که سید حسن نصرالله علیه نوری المالکی نخست وزیر عراق سخنانی را بیان کرده است، در حالی که آن ویدیو مربوط به سال 2004 و در دوران اشغال عراق بود که دبیر کل حزب الله لبنان از «ایاد علاوی» نخست وزیر وقت عراق انتقاد ‌کرده بود.

این منابع ادعا کردند که در این تماسها که با حزب‌الله برقرار شده هیچ حرفی از مذاکرات هسته‌ای ایران در میان نیست و این دو مسئله کاملا از هم جدا هستند.

بر اساس این گزارش «دیوید هیل» سفیر آمریکا در بیروت مقدمات این دیدارها را در قبرس فراهم کرده است.

این منابع همچنین میان این تماسها با حزب‌الله و آشتی اخیر دو جنبش «حماس» و «فتح» در فلسطین و سفر وزیر خارجه اتریش به ایران و اسرائیل ارتباط قائل می شوند به ویژه که اتریش تلاش می‌کند به طور بی‌طرفانه نقش یک میانجیگر را در خاورمیانه ایفا کند و به روابط تیره ایران و برخی دولت‌های غربی را بهبود بخشد و در مقابل از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران پس از رفع تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور استفاده کند.

به نوشته «میدل ایست اون لاین»، افزایش نفوذ حزب‌الله در لبنان، واشنگتن را بر آن داشته تا کانالهای ارتباطی محرمانه‌ای را با این حزب باز کند به ویژه که پشتیبانی این جنبش از «بشار اسد» در سوریه موجب تحقق پیروزیهای متعددی برای دمشق در جنگ با گروه‌های مسلح و القاعده شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها