امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82152
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، امروز نیز مناطق مختلف شرق سوریه صحنه درگیری‌های سنگین گسترده «داعش» و «جبهه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، امروز نیز مناطق مختلف شرق سوریه صحنه درگیری‌های سنگین گسترده «داعش» و «جبهه النصره»، دو گروه تروریستی وابسته القاعده بود.

براساس گزارش‌های رسیده روستای «الرز» و اطراف شهرک «الشحیل» که مهمترین پایگاه النصره در ریف دیر الزور به شمار می‌آمد، عرصه درگیری‌های شدید بین این دو گروه تکفیری بود که در نتیجه آن ده‌ها تکفیری از دو طرف به هلاکت رسیده و شمار زیادی نیز زخمی شدند.

منابع محلی در این خصوص تاکید می‌کنند که در این نبردها دو طرف از تمام انواع سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین استفاده می‌کردند که منتهی به تسلط داعش بر شهرک الشحیل شد.

آنها تاکید می‌کنند: تسلط داعش بر شهرک الشحیل به معنای سقوط نظامی النصره در ریف دیر الزور در شرق سوریه است.

اما درگیری‌های داعش و النصره به اینجا منتهی نمی‌شود، بلکه بزرگراه دیر الزور – دمشق نیز شاهد این دو گروه تروریستی بود، به گونه‌ای که داعش در مانع نظامی «شولا» به عناصری از گروه تروریستی موسوم به «گردان جعفر الطیار» از مهمترین گروه‌های هم پیمان با جبهه النصره حمله برد و ضمن به قتل رساندن ده‌ها نفر از آنها، شماری را هم به اسارت گرفت.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار