امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8218
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۸
تعداد بازدید: 225
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دادگاه ضد ترور پاکستان با پذیرفتن درخواست مشرف برای عدم حضور در دادگاه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، دادگاه ضد ترور پاکستان با پذیرفتن درخواست مشرف برای عدم حضور در دادگاه به دلایل امنیتی، جلسه دادگاه را به وقت دیگری موکول کرد.

این دادگاه پس از استماع درخواست مشرف، جلسه بعدی دادگاه را به اول ژوئن (11 خرداد) و جلسه رسیدگی به قرار وثیقه وی را به اول خرداد موکول کرد.

در همین حال، «الیاس صدیقی» وکیل مشرف در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: پلیس حاضر نیست رأی دادگاه درباره مشرف را به اجرا درآورد و این در حالی است که اظهارات قضات دادگاه نیز در این زمینه مبهم است.

همچنین «سید محمد طیب شاه» فرمانده ارشد پلیس با عذرخواهی از دادگاه اعلام کرده که نمی‌تواند علیه مشرف وارد عمل شود.

پرویز مشرف رئیس جمهور سابق پاکستان که در سال 1999 از طریق کودتای نظامی قدرت را در این کشور در دست گرفت، چندی پیش برای شرکت در انتخابات سراسری وارد پاکستان شد.

اما دادگاه پاکستان به‌محض ورود، وی را ممنوع‌الخروج کرد و ضمن به جریان انداختن پرونده‌های قدیمی وی، مشرف را تا آخر عمر از شرکت در انتخابات این کشور محروم کرد.

 این چندمین باری است که دادگاه با به تعویق انداختن زمان محاکمه، مدت بازداشت خانگی مشرف را تمدید می‌کند.

همچنین برخی خبرها حاکی از آن است که مشرف قبل از مراسم تحلیف دولت جدید، پاکستان را ترک می‌کند.

کارشناسان بر این باورند که هنوز لابی مشرف در ارتش از نفوذ زیادی برخودار بوده و به طور غیر مستقیم بر امور داخلی این کشور تأثیر‌گذار است که همین امر موجب تأخیر در روند رسیدگی به پرونده وی شده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها