امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82185
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور رئیس جمهور روز ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با حضور رئیس جمهور روز گذشته در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزار است.

سالن کتاب کودک و نوجوان نیز با ارائه بیش از 26 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه به مخاطبان کودک و نوجوان به ارائه تازه ترین آثار این گروه سنی پرداخته است که از جمله ناشران می توان به انتشارات قدیانی، افق، محراب قلم، انتشارات مدرسه، به نشر، قاصدک، توکا و حوا اشاره کرد.

با توجه به اینکه امروز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دومین روز از برپایی خود را سپری می کند، اما متأسفانه برخی از غرفه ها خالی از بازدیدکننده است، در این راستا به سالن کودک و نوجوان رفته و با برخی از والدین به گفت وگو نشستیم که در ذیل آن را می خوانید:

* تعداد آثار اندک کتاب صوتی مذهبی در سالن کودک و نوجوان نمایشگاه کتاب

روح الله تقی پور که از استان البرز برای خرید کتاب برای فرزندان 2 و 6 سال اش به سالن کودک و نوجوان بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آمده است، می گوید: یکی از فرزندانم از دید خوب برخوردار نیست البته نابینا کامل نیست اما به سختی می تواند کتاب را مورد مطالعه قرار دهد.

وی اضافه می کند: علاقه مند بود تا در نمایشگاه کتاب بتوان، کتاب های صوتی برای فرزندانم خریداری کنم اما اکثر آنها آواز، ترانه و شعرهای کودکانه است و متأسفانه کتاب ها و رمان های خوبی که بتواند برای افراد نابینا و یا کم بینا به صورت صوتی تولید شده باشند، بسیار کم است.

تقی پور ادامه می دهد: به طور مثال فرزندم علاقه مند به شنیدن زندگی 14 معصوم (ع) است اما وقتی به هر غرفه ای سر می زنم به طور مثال غرفه انتشارات قدیانی کتاب 14 معصوم آقای حسین فتاحی را معرفی می کند و هیچ کدام از آنها کتاب های صوتی مذهبی تولید نکرده اند به گونه ای که در تولید کتاب برای افراد کم بینا و یا نابینا کوتاهی شده است.

*عسگری میری: باز  هم دورترین غرفه ها به کودکان و نوجوانان اختصاص یافت!!

زهرا عسگری میری مادر فاطمه 6 ساله که امسال به کلاس اول ابتدایی می رود، می گوید: سال گذشته فرزندم به خاطر پیمودن مسافت سالن کودک و نوجوان دچار مریضی سختی شد اما امسال هم به خاطر علاقه به مطالعه کتاب، به نمایشگاه کتاب تهران آمدم که متأسفانه مسافت همان مسافت قبلی و غرفه های کودک و نوجوان همچنان طبق روال گذشته در دورترین فضای مصلی در نظر گرفته شده است.

وی می افزاید: کودکان و نوجوانان همچنان در نزد مسئولان مورد بی مهری واقع می شوند در صورتی که اکثر آنها ناتوان بوده و نمی توانند در هوای گرم و آفتابی مسافت طولانی را طی کنند.

عسگری میری با ابراز خرسندی از برپایی برنامه های متنوع در غرفه های مختلف برای کودکان و نوجوانان، بیان می کند: قیمت کتاب ها هم نسبت به سال گذشته افزایش چندانی نداشته است اما برخی از کتاب های نفیس درباره روانشناسی کودک که نیاز هر خانواده برای مطالعه آنها است، بسیار  افزایش داشته است.

* سپیدار: برخی از غرفه داران تنها فروشنده کتاب هستند نه متخصصان این حوزه!!

علی سپیدار که از چهاردانگه برای خرید کتاب و لوازم التحریر برای فرزندانش به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، آمده است، عنوان می کند: از محتوای کتاب ها زیاد سر در  نمی آورم چونکه کارگر هستم و کمتر وقت می کنم کتاب بخوانم و یا اگر بخواهم روراست صحبت کنم از تحصیلات خواندن و نوشتن آن چنانی برخوردار نیستم اما فرزندانم هر دو به مطالعه کتاب علاقه دارند اما به خاطر سختی راه آنها را به نمایشگاه نیاورده ام اما وقتی از برخی از غرفه داران درباره کتاب خوب سوال می کنم هر کسی چیزی می گوید که انگار خودشان هم از محتوای کتاب هایشان سر در نمی آورند و یا کار بلد نیستند.

وی ادامه می دهد:  کاش نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای اطلاع برخی از خانواده هایی که زیاد از محتوای کتاب سر در نمی آورند، کتابچه ای درست کرده و کتاب های خوب را برای کودکان و نوجوان معرفی کنند.

گفتنی است، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 10 لغایت 20 اردیبهشت در مصلی امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها