امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82190
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
سردار علی ناظری مدیر نشر فاتحان که در حوزه دفاع مقدس و پایداری مشغول فعالیت است در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

سردار علی ناظری مدیر نشر فاتحان که در حوزه دفاع مقدس و پایداری مشغول فعالیت است در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌، ضمن اعلام اهمیت توجه به فرهنگ دفاع مقدس به اهتمام متولیان فرهنگی در گسترش فرهنگ جهاد و مقاومت در جامعه اشاره نمود. وی با توجه به نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی شرایط دوران جنگ را پیچیده تر از وضعیت فعلی عنوان کرد و گفت با مدیریت جهادی می­توان موانع را برطرف نمود.
 
* هر انسانی نیاز به تذکر و ارشاد دارد
 
مدیر نشر فاتحان در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه کتاب،گفت: این سخن رئیس جمهور مبنی بر عدم نیاز حوزه فرهنگ به گشت ارشاد، در دو حال عنوان شده است، یا در پاسخ به موضوعی بوده که قبلا مطرح شده و یا تحلیلی است که ایشان از اهالی فرهنگ داشته و به نظرشان رسیده که حوزه فرهنگ نیاز به این موضوع ندارد. اما نباید از نظر دور داشت که هر انسانی نیاز به تذکر و ارشاد دارد. حالا چه در مباحث دینی و اخلاقی باشد و چه در موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی.
 
او افزود: دشمنان نظام و انقلاب از هر طریقی سعی در ضربه زدن به انقلاب داشته و فرقی هم نمی کند در حوزه فرهنگ باشد یا اقتصاد لذا به نظرم هیچ تفاوتی میان اهالی فرهنگ و غیره برای تذکر و ارشاد وجود ندارد.
 
*اعتدال چماقی برای سرکوب نشود
 
ناظری سخت گیری در فضای جامعه اسلامی را ناخوشایند خواند و گفت: نباید با سو برداشت از این نظر، زمینه ولنگاری و هرج و مرج فراهم شود. دوستانی که ادعای اعتدال دارند بایستی به ایشان تبریک گفت به خاطر مشی اعتدالی، که مانع از افراط و تفریط می شود، ولی نباید از میانه­روی سوء استفاده شود و آن را تبدیل به چماقی برای سرکوب سایرین کرد، که در این صورت خروجی آن چیزی  جز باطل نخواهد بود.
 
* با مدیریت جهادی مشکل جنگ حل شد
 
او به اهمیت نقش مردم در پیچ­های تاریخی انقلاب اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی از زمان شکل گیری، در سطح مناسبات جهانی ابداعات تازه­ای را ارئه کرده است و در این مسیر مردم نقش مهمی در تاریخ بیش از سی ساله دارند و در برهه های گوناگون از جمله دفاع مقدس توانسته اند از انقلاب حمایت نمایند. امروز در عرصه های اقتصاد و فرهنگ به خواست رهبر عظیم الشان انقلاب، بایستی مدیران با روحیه جهادی و آنطور که حضرت‌آقا از آن به مدیریت جهادی یاد کرده­اند، برخورد کنند. مدیریتی که در دوران دفاع مقدس امتحان داده و از آن با مدیریت بسیجی یاد می شود. مشکل جنگ و دفاع مقدس با مدیریت جهادی حل شد و توانستیم بر فشارها فائق آییم. آیا امروز فشارها و مشکلات در حوزه اقتصاد و فرهنگ بیشتر از دوران جنگ است؟
 
* اقتصاد پیچیده­ تر از جنگ نیست
 
این ناشر دفاع مقدس اهمیت برانگیختن عزم ملی را یادآور شد و توضیح داد: مدیران فرهنگی بایستی زمینه حضور مردم که رهبری آن را عزم ملی نامگذاری کرده­اند را پیدا کنند. مسئولین باید زمینه را فراهم کنند تا مردم در حوزه اقتصاد و فرهنگ وارد کار شوند. اقتصاد پیچیده تر از جنگ نیست و جنگ مادر پیچیدگی ها است که با عزم ملی و مدیریت جهادی حل شده است و اکنون اقتصاد یک عرصه است که تجربیات بسیاری نیز در آن داریم. در فرهنگ هم مردم خودشان پای کار ایستاده­اند تا مشکلات فرهنگی را برطرف کنند. رهبری فرزانه انقلاب، رزمنگان، روحانیت و از همه مهم تر مردم آماده اند تا معضلات فرهنگی را برطرف نمایند.
 
* ارشاد حمایت کرده است
 
مدیر نشر فاتحان به حمایت­های معاونت فرهنگی وزارت ارشاد نیز اشاره کرد و گفت: ظرف شش ماهه گذشته وزارت ارشاد حمایت های خوبی از عرصه ادبیات پایداری و دفاع مقدس انجام داده است. در بازدیدی که وزیر ارشاد از چهارمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس داشتند اعلام کردند که اولویت ارشاد حمایت از نویسنده، ناشر و کتاب دفاع مقدس است. وزارت ارشاد و معاونت فرهنگی آن، در این مدت پنج میلیارد ریال از کتاب دفاع مقدس حمایت کرده اند که ناشر و مخاطب از آن موضوع منتفع شدند. در همین مدت گردش مالی بیست و پنج میلیارد ریالی در بخش دفاع مقدس داشتیم که به نظرم این یک مدیریت جهادی بوده که با همت بسیج و وزارت ارشاد صورت گرفته است.
 
* فرهنگ دفاع مقدس یک فرهنگ ملی است
 
او اضافه کرد: تمام دستگاه­ها و متولیان فرهنگی بایستی به فرهنگ دفاع مقدس اهتمام ویژه­ای داشته باشند. فراموش نکنیم که فرهنگ دفاع مقدس زاییده تفکر انقلاب اسلامی است و مردم این فرهنگ را تولید کرده اند و لازم است برای پاسداشت این فرهنگ توجه بیش از پیش به آن شود. این فرهنگ قابلیت تبدیل شدن به یک روحیه را داراست و وقتی این روحیه وارد فضای جامعه شود انرژی ملت، مسئولین و ... را چند برابر خواهد کرد. لذا تصور من این است که سرمایه گذاری در این عرصه، بازخوردهای چندین برابری خواهد داشت.
 
رئیس مجمع ناشران دفاع مقدس از تاسیس این مجمع گفت: حدود دو سال گذشته جمعی از ناشران دفاع مقدس بر این نظر اتفاق کردند، در صورتی که می خواهند یک حرکت موثر مرتبط با حوزه دفاع مقدس در جامعه روی دهد نیاز به یک تشکل تخصصی است. تشکلی که به جای خاصی وابسته نباشد. همین اتفاق نظر موجب شد تا هفت ناشر حوزه دفاع مقدس اقدام به تاسیس موسسه فرهنگی مجمع ناشران دفاع مقدس نمایند. وابستگی به نظام جمهوری اسلامی و سیاست­های کلی آن، پیروی از ولایت فقیه و حرکت در مسیر آرمان­های امام راحل (ره) و شهدای والا مقام اصول بنیادین این مجمع را تشکیل داده است.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها