امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۰:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82194
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر پیش از ظهر امروز در همایش «مسعای قلم» ضمن گرامی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی‌عسکر پیش از ظهر امروز در همایش «مسعای قلم» ضمن گرامی داشتن روز کارگر و معلم اظهار کرد: قبل از سال 70 کتاب‌هایی که در حوزه حج و زیارت نوشته شده بود بسیار محدود بود.

وی بیان کرد: با عنایتی که خداوند فرمود و کمک اهل بیت (ع) کتاب‌های متعددی در این حوزه منتشر شده است که در اختیار زائرین قرار می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه در گذشته کتاب ارزشمندی در مورد تاریخ حج نداشتیم گفت: ما باید برای این موضوعات به منابع دیگر رجوع می‌کردیم ولی امروز کتاب‌های متعددی در موضوعات مختلف حج وجود دارد.

وی با بیان اینکه در پژوهشکده حج و زیارت غنی‌ترین کتابخانه حج را داریم تصریح کرد: فراهم کردن کتاب‌های حج همچنان ادامه دارد و پس از هر حج کتاب‌های منتشر شده را فراهم می‌کنیم.

قاضی‌عسکر با اشاره به اینکه ما توانسته‌ایم با تحقیقات در مورد حج یک سلسله از اشتباهات تاریخی را شناسایی کنیم گفت: تحقیقات و بررسی‌ها، بسیاری از این اشتباهات را از بین برده و ما را از اشتباه خارج کرده است.

وی با بیان اینکه کارهای تولیدی ما روز به روز توسعه می‌یابد عنوان کرد: در هر سال حدود 100 اثر تولید می‌کنیم و همچنین پنج جلد دانشنامه حج و حرمین شریفین منتشر شده است و جلد ششم آن نیز در حال آماده‌سازی است.

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه در پژوهشکده حج و زیارت سه مجله علمی داریم افزود: زمینه برای کارهای تحقیقی فراهم شده است و امیدواریم که با عنایت پژوهشگران کارهای فاخری ارائه دهیم.

وی موضوع دفاع از مکتب اهل بیت (ع) و پاسخگویی به شبهات را مورد توجه قرار داد و گفت: در این مورد تحقیقات متعددی انجام شده و به زبان‌های دیگر نیز ترجمه می‌شود و مراجع تقلید نیز در این مورد بسیار همکاری می‌کنند و امیدواریم که با گسترش تحقیقات بتوانیم آثار ارزشمند دیگری نیز ارائه کنیم.

قاضی‌عسکر بیان کرد: مراجع تقلید از این پژوهش‌ها بسیار حمایت کرده‌اند که به محققان روحیه می‌دهد و از آن‌ها درخواست دارم که بیش از گذشته ما را یاری کنند و امیدوارم که با پژوهشکده ارتباط خود را افزایش دهند.

انتهای پیام/2258/ط30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها