امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82201
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
جلال ذکایی،مدیرکل اسبق دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ...

جلال ذکایی،مدیرکل اسبق دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان داشت: میزان حضور بازدیدکنندگان از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نسبتا خوب است چرا که بنده با ازدحام جمعیت در نمایشگاه کتاب موافق نیستم.

وی اضافه کرد: معتقدم که اگر همین ازدحام در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران وجود داشته باشد، خیلی خوب است چرا که ازدحام بیش از حد نه به نفع فروشنده کتاب است و نه خریدار کتاب، به همین منظور معتقدم که باید نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به معنای واقعی نمایشگاه برسد.

ذکایی ادامه داد: معتقدم اگر در سال‌های آینده بخش نمایشگاهی، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تقویت شود، یک اتفاق خوب خواهد بود. مصداق این ماجرا را شما می‌توانید در بالکن شبستان مصلای امام خمینی(ره) به وضوح مشاهده کنید؛ یعنی در سال‌های گذشته که بخش ارزی در آنجا وجود داشت، آن مکان مملو از جمعیت بود و گرمای سالن به حدی بود که حتی فروشنده‌ها را نیز کلافه کرده بود، اما الان به وضوح مشاهده می‌کنید که به نمایشگاه واقعی تبدیل شده است.

وی افزود: در بالکن شبستان مصلای امام خمینی(ره)، ناشران بسیاری حضور دارند که حتی ناشران بین‌المللی نیز حضور موثر و خوبی در این نمایشگاه دارند و نشست‌های مطلوبی نیز در این راستا برگزار می‌شود و بخش فروش هم در نهایت به چادرهایی که بیرون از شبستان برپا شده است انتقال یافته است.

به گفته ذکایی، اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همین مدل را برای ناشران داخلی نیز درنظر بگیرد، بسیار مطلوب خواهد بود به خصوص ناشرانی که به کارهای جدی می‌پردازند و به نشر به صورت حرفه‌ای نگاه می‌کنند که اگر این وزارتخانه برای این بخش، نمایشگاهی مستقل از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درنظر بگیرد، بسیار می‌تواند اتفاق خوب و مبارکی باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها