امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82202
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
سیدابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه‌های مساجد کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیست و هفتمین ...

سیدابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه‌های مساجد کشور در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان داشت: اداره‌کل کتابخانه‌های مساجد کشور به صورت رایگان نرم‌افزار کتابخوان نسخه اندروید را دراختیار همه بازدیدکنندگان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران قرار داده است.

وی اضافه کرد: این نرم‌افزار کتابخوان، دیجیتال بوده است و توانایی خواندن کتاب‌ها با فرمت PDF و HTML را دارد که به عنوان نخستین نرم‌افزار کتابخوان نسخه اندروید ویژه کتابخانه‌های مساجد به شمار می‌رود.

هاشمی ادامه داد: کتاب‌هایی که اداره‌کل کتابخانه‌های مساجد کشور دیجیتال می‌کند، به سهولت در سایت این اداره برای استفاده همه اقشار جامعه قرار می‌گیرد و در این راستا کتابخانه‌های جدید روی این سایت قرار گرفته و علاقمندان از طریق آیکون کتاب جدید می‌توانند به دانلود مطالب مورد نظر بپردازند.

وی درباره نظام‌نامه جامع کتابخانه‌های مساجد کشور بیان کرد: این نظام‌نامه، نخستین نظام‌نامه جامع کتابخانه‌ای در جهان است که زیر نظر اداره کل کتابخانه‌های مساجد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه و تنظیم شده است که برای نخستین بار است در دنیا کتابخانه‌ها نظامند شده‌اند تا براساس الگوی کتابخانه‌ای و طبق استاندارد، راه‌اندازی شوند.

هاشمی عنوان کرد: کتاب راهنمای مهر مساجد نیز نخستین نرم‌افزار جامع رایگان مدیریت کتابخانه‌ای است که کتابخانه را مکانیزه می‌کند و تمام فعالیت کتابخانه اعم از ثبت کتاب، ثبت اعضاء و عملیات امانات در آن قابل اجرا است و این نسخه تحت شبکه کار می‌کند.

مدیرکل کتابخانه‌های مساجد کشور گفت: در این راستا در سال 93 اداره‌کل کتابخانه‌های مساجد جهت کمک به کتابداران، این برنامه را تدوین کرد تا کتابداران باسهولت بتوانند از برنامه‌های آ« بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: در آخرین نسخه مهر مساجد، 40 هزار شناسنامه کتاب برای اینکه کتابداران بتوانند کتابخانه‌های خود را مکانیزه کنند، وجود دارد و علاوه بر آن نیز 4 میلیون مقاله دیجیتال شده برای استفاده عموم علاقمندان بر روی این سایت قابل استفاده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها