امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82219
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روز گذشته خبری مبنی بر احتمال مصادره شرکت هواپیمایی قشم‌ایر به عنوان یکی از ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس روز گذشته خبری مبنی بر احتمال مصادره شرکت هواپیمایی قشم‌ایر به عنوان یکی از شرکت‌های مجموعه هلدینگ سوری‌نت متعلق به بابک زنجانی شنیده شد.

در این باره جمله‌ای به نقل از رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم آورده شده مبنی بر اینکه: «‌واگذاری شرکت هواپیمایی قشم‌ایر به دولت ‌بابت بدهی‌ بابک زنجانی محتمل است، اما سازمان هواپیمایی در این جریان دخالتی ندارد و دادستانی در این جریان تصمیم می‌گیرد».

در این راستا حفظ الله آطاهریان، مدیرعامل قشم‌ایر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره واگذاری این شرکت هواپیمایی به دولت بابت بدهی بابک زنجانی، گفت: بنده هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم؛ اجرای این موضوع در حیطه اختیارات من نیست و مرتبط با قانون‌گذار است.

وی با بیان اینکه قشم‌ایر با هماهنگی کامل سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی راه‌اندازی شده است، افزود: هر چه مقامات کشور تصمیم‌گیری کنند، ما مطیع و تابع هستیم و من فقط یک عامل اجرایی هستم.

مدیرعامل قشم‌ایر ادامه داد: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قطعاً به عنوان یک فرد دولتی، اطلاعات بیشتری در این‌باره دارد، اینجانب به عنوان مدیرعامل قشم‌ایر و بخش خصوصی، وظیفه عملیاتی و پروازی خود را انجام می‌دهم.

آطاهریان اضافه کرد: قطعاً چنین موار‌دی نظیر واگذاری این ایرلاین به دولت بابت بدهی سرمایه‌گذار، در حیطه فعالیت دادستانی است، اما بالأخره افرادی از دادستانی هم پیش ما هستند، کنترل می‌کنند، مساعدت می‌کنند، ولی درباره واگذاری شرکت به دولت هیچ اطلاعی ندارم.

وی اظهار داشت: در این ایرلاین اشتغال‌زایی برای بیش از 800 نفر به طور مستقیم فراهم شده است و ماهیانه به این افراد حقوق می‌دهیم و بازار کار خوبی است که برای عده‌ای از همین مردم فراهم شده است؛ اما دیگر مسائل سرمایه‌گذار، خارج از این حیطه است.

مدیرعامل قشم‌ایر ادامه داد: در حال حاضر 21 فروند هواپیما در ناوگان هوایی قشم‌ایر فعال است که سال تولید آنها همه از 1995 میلادی به بالا است، البته ‌سال تولید برخی از آنها بالای 2000 میلادی است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی قشم بیان کرد: این تعداد هواپیما شامل بیش از 2800 صندلی پروازی است.

آطاهریان با بیان اینکه هواپیماهای دوربرد برای پروازهای بین‌المللی در مسیرهای اروپایی در نظر گرفته شده است، بیان کرد: روزانه 38 لگ پرواز توسط این ایرلاین انجام می‌شود که شامل 19 پرواز رفت و برگشت است.

بنابراین گزارش هواپیماهای این ایرلاین مدل‌های ایرباس 360 و 320، فوکر 100 و هواپیمای RG است؛ این تعداد هواپیما شامل  2873 صندلی پروازی است و بنا به گفته مسئولان این ایرلاین با راه‌اندازی آن یک‌هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

هواپیماهای قشم‌ایر ‌شامل 5 فروند ایرباس 3300ـ600 با 1575 صندلی، سه فروند ایرباس 320 با 450 صندلی، 4 فروند فوکر 100 با 400 صندلی پرواز و 4 فروند هواپیمای RG با 448 صندلی پرواز است.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها