امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82222
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 29
«محمود پاک نیت» بازیگر نقش حاج رئوف در مجموعه تلویزیونی «خط» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: دغدغه سریال خط معضل و مشکلی است که در ...

«محمود پاک نیت» بازیگر نقش حاج رئوف در مجموعه تلویزیونی «خط» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: دغدغه سریال خط معضل و مشکلی است که در جامعه ما وجود دارد، همچنین کاراکترهای این سریال برای ما آشنا هستند و نظیر سیاوش و حاج رئوف در جامعه بسیار داریم. سیاوش نمونه آدم‌هایی است که شرارت‌هایی دارند اما می‌توان آنها را کنترل کرد و تعلیم داد. نظیر همین مسیر عرفانی و معنوی که سیاوش با کمک حاج رئوف طی می‌کند. او در این جریان به یک نوع آگاهی نسبت به خودش می‌رسد. بینشی پیدا و مسیر پیش رو را با عشق طی می‌کند.

وی ادامه داد: اساسا زندگی هم بر عشق استوار است و با آن معنا پیدا می کند. این عشق گاهی زبانی و لفظی است و تنها به کلام محدود می شود اما وقتی عشق با گذشت همراه باشد، خلوص دارد و واقعی است. داستان خط از این جنس عشق است. مثل داستان لیلی و مجنون که اگرچه زمینی است اما در آن گذشت و عاطفه است. سیاوش در واقع از خود می گذرد. خودش را به حاج رئوف می سپرد. اگرچه معشوق او زمینی است اما بعدها در روند قصه بعد عرفانی می یابد و ما هم بیشتر به این بعد داستان پرداخته‌ایم.

بازیگر سریال «پس از باران» درباره مشارکتی بودن سریال و حضور حامی مالی نیز عنوان داشت: من معتقدم هر ارگانی که می‌تواند در کار فرهنگی مشارکت داشته باشد خوب است سرمایه گذاری کند. فرقی نمی‌کند استانداری، شهرداری یا هر سازمان و نهاد دیگری باشد. این اتفاق می‌تواند کلیت جامعه را به مسیر درست بکشاند و برای مردم فرهنگسازی صورت بگیرد. حتی اگر لازم است برخی سازمان‌ها باید مخارجی را از بخش‌های دیگر تامین کرده و به کار فرهنگی اختصاص دهند. چراکه مقوله فرهنگ اولویت دارد و در همین چارچوب است که همه خدمات و اقدامات سازمان ها هم معنا می‌گیرد. برای مثال هرچقدر هم که شهرداری برای پاکسازی محیط شهری تلاش و هزینه کند، اگر فرهنگ سالم نگهداشتن شهر در میان مردم جا نیافتاده باشد این هزینه‌ها نتیجه مطلوبی را در برندارند اما کار نمایشی این سازمان می تواند بسترساز ایجاد این فرهنگ در بین مردم باشد.
مجموعه تلویزیونی خط کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیما به نویسندگی و کارگردانی عباس رنجبر و تهیه‌کنندگی پریوش کاشانی است که هر شب از ساعت 20.45 دقیقه روی آنتن این شبکه قرار می گیرد. این مجموعه داستان سیاوش سالار است که تحت تعلیم و تربیت فردی به نام حاج رئوف و به خاطر عشق و علاقه به دختر او سوگند دچار تحول اخلاقی و شخصیتی می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها