امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82248
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۳۲
تعداد بازدید: 188
خبرهای روزانه مداخلات امریکا در سراسر جهان که مبنای قانونی دارد و نه حتی بدیهی ترین اصول انسانی در آن رعایت می شود از فرط تکرار روتین شده است.

خبرهای روزانه مداخلات امریکا در سراسر جهان که مبنای قانونی دارد و نه حتی بدیهی ترین اصول انسانی در آن رعایت می شود از فرط تکرار روتین شده است.

در حالی که رسانه ها و مطبوعات جهان از تصمیم مقامات آمریکا برای ارسال جنگ افزارهای پیشرفته به گروههای شورشی و تروریستی سوریه که علیه دولت بشاراسد رئیس جمهور این کشور می جنگند خبر می دهند، دهها نفر از ساکنان مناطق جنوبییمن در پی حملات هوایی و پهپادی آمریکادر روزهای اخیر به خاک و خون کشیده می شوند.

مداخله نظامی و سیاسی آمریکا در امور داخلی اوکراین بیانگر دخالت مقامات کاخ سفید در بسیاری از امور کشورهای جهان دردهه های گذشته است که سبب کشته شدن میلیون ها نفر از شهروندان کشورهای مختلف این منطقه در جهان شده است. در چنین شرایطی، منطقه بالکان بار دیگر شاهد مداخله های نظامی و سیاسی آمریکا است. کاخ سفید بنا بر آنچه که مقامات آمریکا آن را مداخله روسیه در اوکراین می نامند، با اتهامات فراوان به کرملین به حملات سیاسی و تبلیغاتی بی وقفه خود علیه رهبران روسیه ادامه می دهد.

براساس اسناد و مدارک مکتوب سازمان ملل متحد آمار قربانیان مداخله های نظامی آمریکا در عراق (1990-1991, 2003-2011) بیش از یک میلیون نفر، در سوریه (2011-2014) بیش از 200 هزار نفر ، در افغانستان (2001-2014) بیش از 100 هزار نفر و در لیبی (2011) بیش از 50 هزار نفر برآور شده است. همچنین در پی حضور نظامیان آمریکا و درگیری با شبه نظامیان بیش از هزاران نفر از شهروندان کشورهاییمن، سومالی، نیجر، مالی و دیگر کشورهایی که مورد اصابت موشکهای پهپاد و حملات هواپیماهای آمریکایی قرار گرفته اند جان خود را از دست داده اند.

این درحالی است که به رغم قربانیان عملیات نظامیان آمریکایی در خاورمیانه، خشونت های نظامیان اسرائیل با حمایت کاخ سفید در لبنان، کرانه باختری و نوار غزه در خلال همان سال ها بیش از هزاران قربانی بر جا گذاشته است.

براساس اظهارات مقامات دولت یمن که از متحدان آمریکا در منطقه به شمار می روند، شلیک اولین موشک هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی درسال 2014 درمناطق جنوبییمن دست کم 13 کشته بر جا گذاشت. در پی حمله پهپادی آمریکا در شنبه گذشته که به یک دستگاه خودرو در منطقه سماوه در استان البیضا اصابت کرد یکدستگاه خودروی دیگر نیز تخریب شد.

وال استریت ژورنال در گزارش اخیر خود از اقدام رهبران آمریکا برای ارسال موشک های پیشرفته ضد تانک برای شورشیان در سوریه خبر داد.این گزارش هفته پیش ابتدا از سوی هفته نامه وزارت دفاع انگلیس منتشر شد و سپس از سوی واشنگتن پست مورد تائید قرار گرفت.

براساس گزارش وال استریت ، رهبران واشنگتن و ریاض ارسال موشک های ضد تانک TOW از سوی آمریکا و عربستان سعودی را که از آغاز خشونت های 2011 در سوریه پیشرفته ترین کمک های تسلیحاتی به شورشیان این کشور توصیف می شود- برنامه ای آزمایشی توصیف کردند که می تواند به ارسال جنگ افزارهای پیچیده و پیشرفته تر برای کمک به معارضین در دمشق تبدیل شود.

تحلیل گران نظامی معتقدند رهبران واشنگتن و ریاض بمنظور مقابله با موفقیت های اخیر دمشق در پیروزیهای نظامی علیه شورشیان تصمیم گرفتند ادامه کمک های تسلیحاتی به شورشیان را تقویت کنند تا با اتخاذ سیاست های جدید نظامی بتوانند اوضاع را به نفع گروههای معارض و ضد دمشق

این در حالی است که آمریکا فروش این موشک های پیشرفته را به کشورهای خلیج فارس ممنوع کرده است. واشنگتن نگران است این موشک ها ممکن است به دست گروههای افراطی بیفتد.اما سیاست های کاخ سفید در واگذاری این سلاح های مخرب به کشورهای خلیج فارس در دیدار اخیر اوباما از ریاض تغییرکرد.

برخی از مقامات ارشد دولت آمریکا پس از دیدار اوباما از عربستان سعودی از فصل های جدید همکاری نظامی واشنگتن با ریاض بمنظور مقابله با شورشیان و گروههای تروریستی خبر دادند.در پیگفتگوهای محرمانه مقامات آمریکا با عربستان سعودی، رهبران امنیتی آمریکا تلاش می کنند با استفاده از پایگاه های نظامی اردن، برنامه های آموزش نظامی و امنیتی خود را گسترش دهند.

مقامات آمریکا با گستاخی و بی پروایی به مداخله های سیاسی و نظامی خود همچون اوکراین در برخی از مناطق خاورمیانه ادامه می دهند.بدیهی است در این میان، کاخ سفید از طرح و انتشار شعار باصطلاح  مبارزه با تروریسم  برای حضور و دخالت در کشورهای مختلف بی بهره نبوده است.

همه این موارد نشان دهنده آن است که اگر واقعا در پی کشف تهدید اصلی علیه امنیت بین المللی باشیم؛ هیچ تهدیدی بزرگ تر از خود امریکا نیست.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها