امروز : جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ - 2019 April 19
۰۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82249
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۰
تعداد بازدید: 1026
جانشین فرمانده کل سپاه گفت: از هر زمان دیگری در تاریخ ایران قدرتمندتریم و برای یک مواجهه پیروزمندانه با قدرت‌های بزرگ و ائتلافی از قدرت‌ها ...

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: از هر زمان دیگری در تاریخ ایران قدرتمندتریم و برای یک مواجهه پیروزمندانه با قدرت‌های بزرگ و ائتلافی از قدرت‌ها کم نداریم.

به گزارش پیروان موعود ،سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در یادواره شهدای مکتب که در لانه جاسوسی سابق برگزار شد با اشاره به مکان برگزاری این همایش گفت: دیدار والدین شهدا با فرزندانشان یک دیدار آسمانی است واینجا یعنی لانه جاسوسی محلی بود که شهدای این دبیرستان در آن زندگی کردند و نفس کشیدند و در جوانی با خدا راز و نیاز خالصانه و درد‌ دل صمیمانه داشتند.

وی با اشاره به نقش والدین در پرورش این شهدا اظهار داشت: پرورش شهدا مانند درخت پر ثمری است که رویش آن مربوط به سرزمین می شود ودرختان علوی و حسینی که نخلستان امید و آرزو بودند به دلیل محبت ومعنویت والدینشان توانستند در همان دوران نوجوانی و جوانی تمایز بین زندگی و مرگ حقیقی را کشف کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه صبر در مصیبت از دادن شهیدان درس بزرگی از خانواده شهدا است گفت: خانواده شهدا به واسطه ایثار خود به کشورشان و برای عرت بخشیدن و برجسنه نشان دادن ولایت،آرزوهایشان را تا عرش بدرقه کردند و این به معنای محکم بودن ایمان و موفق بودن خانواده شهدا در یک آزمون الهی است.

سلامی افزود: در عصر حاضر، شهدا عاشورا را در جامعه زنده و آن را در عمق جامعه جاری کردند و درس های بزرگی به نسل های آینده دادند.

وی با بیان این که شهدا معلم جاودانگی ما بودند اظهار داشت: آنان کسانی بودند که نگذاشتند اراده دشمنان بر مسلمانان تحمیل شود. این درس بزرگ شهدا به همه تاریخ بود که شیعیان نفوذ ناپذیر و تسلیم‌ناپذیرند و سرزمین‌شان اشغال شدنی نیست. شیعیان از حلال و حرام یهود و نصارا تبعیت نمی‌کنند و این سادگی درس بزرگ شهداست.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران تصریح کرد: اگر امروز دشمنان بزرگ در مقابل ملت ایران با ادب و با احتیاط سخن می‌گویند و جرات انتخاب هیچ گزینه‌ای جز گزینه‌های بی خاصیت را ندارند، منوط به روح شهدا در جامعه است وگرنه این دشمنان هیچ دلیلی برای توقف در مقابل ملت ایران ندارند.

در ادامه حجت الاسلام قوامی در رابطه با فلسفه شکل گیری دبیرستان سپاه گفت: سال 1360 من مسئول پذیرش سپاه تهران بودم و احساس می کردم که نیروهای سپاه از حالات و روحیات آرمانی اولیه خود کمی فاصله گرفته اند. لذا طرح تاسیس دبیرستان را به فرماندهی سپاه تهران که شهید کریمی بودند ارائه کردم.

وی افزود: شهدا عامل بقای انقلاب هستند و به خاطر آنان است که دشمن نتوانسته بر ایران تسلط پیدا کند.

قوامی در پایان تصریح کرد: احیای مجدد دبیرستان به نفع سپاه است و می تواند نیروهای زبده ای را در زمینه های مختلف برای آینده خود تربیت کند.

در پایان این مراسم، لوح تقدیر و هدایایی به خانواده شهدای مکتب الصادق(ع)اهدا شد و خانواده ها در مقابل یادمان شهدا، عکس یادگاری گرفتند.

حجت‌الاسلام و المسلمین گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه تهران، صابر رئیس سازمان بسیج دانش آموزی، حمید سبزواری شاعر و جمع کثیری از خانواده شهدا و جانبازان مکتب امام صادق(ع) به همراه جمع زیادی از فارغ التحصیلان این دبیرستان در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها