امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82251
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۲
تعداد بازدید: 53
به گزارش گروه اقصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از ترند، با اصرار تهران صادر کنندگان برنج هندوستان باید محصول خود ...

به گزارش گروه اقصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از ترند، با اصرار تهران صادر کنندگان برنج هندوستان باید محصول خود را تحت گواهی استانداردهای مختلف جهانی در آورند،‌به همین دلیل میزان صادرات برنج باسماتی هندوستان به ایران از ژانویه سال 2014 به شدت کاهش یافته است.

صادرات برنج باسماتی به ایران در سال مالی 2014 ، حدود 40 درصد کل صادرات هند به ایران را که عمدتا غلات بوده است شامل می‌شود.

اما بر اساس اعلام انجمن صادر کنندگان برنج هندوستان، صادرات برنج باسماتی که 130 هزار تن در ژانویه 2014 بود به 89 هزار تن در فوریه و 55 هزار و 210 هزار تن در ماه مارس رسید.

منابع وزارت بازرگانی هندوستان گفتند: مقامات ایرانی از صادرکنندگان هندی خواسته‌ا ند از ژانویه سال 2014 اسناد ایزو 22000 را برای برنج‌های صادراتی منطبق کنند زیرا این گواهی مدیریت سلامت غذا و حفاظت بسته‌بندی و همچنین در کنار آن محصولات تراریخته را کنترل می‌کند.

یک مقام مسئول در وزارت بازرگانی هند گفت: " ما هیچ مسئله‌ای با مذاکره با مقامات ایرانی نداریم اما اینکه بخواهیم اسناد آژانس‌های مختلف را بگیریم کاری زمانبر است".

ویجی ستیا رئیس صادرکنندگان برنج باسماتی گفت:" احتمالا واردات این نوع برنج به ایران در سال مالی جدید کاهش بیشتری یابد."

وی گفت:" ما تلاش می‌کنیم با آموزش کشاورزان و صادرکنندگان در باره حد مجاز ماده آرسنیک در برنج این مشکل را برطرف کنیم.

ترند اعلام کرده است،به دلیل تمایل مردم ایران به برنج‌های معطر و دانه بلند ایران وارد کننده عمده برنج از هندوستان است
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها