امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82253
تاریخ انتشار: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۱۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، «حزب جماعت اسلامی» با برگزاری «جرگه امن» تلاش تازه‌ای را برای برقراری صلح ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پیشاور، «حزب جماعت اسلامی» با برگزاری «جرگه امن» تلاش تازه‌ای را برای برقراری صلح بین طالبان و دولت پاکستان آغاز کرده است.

پروفسور ابراهیم عضو ارشد کمیته مذاکره کننده طالبان با شرکت در جرگه‌ای که توسط جماعت اسلامی ترتیب داده شده در سخنرانی خود عنوان کرد: تنها راه برقراری امنیت در پاکستان مذاکره است.

وی افزود: عملیات نظامی مشکلی را حل نمی‌کند اما همه چیز بستگی به عملکرد ارتش دارد و در واقع طالبان و ارتش در برابر هم صف کشیده‌اند.

به گفته پروفسور ابراهیم، برای برقراری امنیت باید ارتش را به پای میز مذاکره کشاند و طالبان و ارتش باید سلاح خود را کنار بگذارند.

وی در ادامه تأکید کرد: طالبان حاضرند بخش‌هایی از قوانین پاکستان را که با شریعت اسلامی منافاتی ندارد، بپذیرند و از این طریق مذاکرات صلح را ادامه دهند.

«مولانا یوسف شاه» یکی دیگر از اعضای کمیته مذاکره کننده طالبان نیز بیان داشت: افرادی که مخالف مذاکره بین دولت و طالبان هستند در واقع در حال خیانت به پاکستان می‌باشند.

وی افزود: در شرایطی که برخی قدرت‌های خارجی و عوامل آنها در داخل پاکستان در صدد به چالش کشیدن مذاکرات صلح هستند ما باید در هر شرایطی با ادامه مذاکره نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کنیم.

«مولانا سمیع الحق» رهبر کمیته مذاکره کننده طالبان نیز ابراز داشت: مردم مناطق قبایلی پاکستان فداکاری‌های زیادی برای ایجاد صلح در کشور انجام داده‌اند و رهبران قبایلی از مذاکرات صلح حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه نجات یک انسان به معنای نجات دادن تمام بشریت است، گفت: برای نجات انسانیت همه باید با هم متحد شده، امنیت را در پاکستان برقرار کنیم.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها