امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82324
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
وحید غریبی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: خوش خدمتی به ...

وحید غریبی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: خوش خدمتی به فعالان فتنه توسط بعضی از عوامل دولت در دانشگاه‌ها زیبنده دولت اعتدال نیست و مسئولیت وقایع و تبعات منفی آن بطور کل با دولت است.

وی با بیان اینکه محیط علمی و فرهنگی دانشگاه‌ها نباید آلوده به حضور عواملی باشد که در سال 88 ظلمی بزرگ به عظمت ملت ایران کردند، اظهار داشت: دانشگاه نظام جمهوری اسلامی نباید برای کسانی که با جمهوریت نظام مقابله کردند و می‌کنند به مکان امن و مطمئنی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه افراد نقش آفرین و دارای دغدغه در دانشگاه‌ها نسبت به این مسئله حساس و هوشیار هستند، عنوان کرد: بهترین راه مقابله با حضور عوامل فتنه در دانشگاه‌ها و جلوگیری از تنش در این مکان مقدس این است که بطور رسمی دولت نظر خود را در مورد فتنه بیان کند تا تکلیف بر همگان مشخص شود وگرنه دانشجویان و اساتید دلسوز ایران اسلامی اجازه شکل گیری سناریوهای جدید فتنه گران را نخواهد داد.

غریبی گفت: متاسفانه عده‌ای از مسئولان و موثران در وزارت علوم قصد دارند تا سناریو "پله پله تا احیای فتنه" را در دانشگاه‌ها کلید بزنند که تا حدی هم در این زمینه پیش رفته‌اند و یکی از مسیرهای تحقق این سناریو بعضی از عزل و نصب‌های صورت گرفته در تصدی ریاست دانشگاه‌هاست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس گفت: دولت اعتدال اگر می‌خواهد بطور علمی و واقعی شعار اعتدال را پیاده کند باید این شعار را از دانشگاه‌ها بویژه دانشگاه‌های مادر و بنیادی کشور شروع و پیگیری کند.

* ضرورت بررسی سوابق گزینه‌های ریاست دانشگاه‌ها در فتنه 88

به گفته غریبی، یکی از راه‌های تحقق شعار اعتدال آن هم در حوزه دانشگاه توجه به این نکته است که کاندید تصدی جایگاه ریاست دانشگاه اسلامی، باید خود معیارهای حداقلی اعتدال و میانه روی در کنار سبقه علمی و پژوهشی را داشته باشد و وضعیت پرونده فرد کاندید در فتنه 88 نیز برای دانشگاهیان تشریح شود زیرا یکی از مولفه‌های پیاده سازی شاخص اعتدال این است که در پرونده و سابقه فرد کاندید تصدی ریاست دانشگاه "برائت و انزجار از فتنه " ثبت شده باشد، در غیر اینصورت دولت باید به دانشگاهیان در این مورد گزارش علمی و دقیقی ارائه دهد و توضیح دهد که مصادیق اجرای اعتدال در دانشگاه چه بوده است؟
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار