امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82327
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
حسن رحیمی‌روشن عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی‌سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه ...

حسن رحیمی‌روشن عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی‌سینای همدان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه دانشگاه محل تولید علم و تربیت نیروهای آینده کشور است، گفت: اگر دانشگاه پایگاه سیاسی احزاب شود از کارکرد اصلی خود دور شده و نتیجه این مساله چیزی جز تشنج نیست.

وی افزود: در 8 سال گذشته شاهد سخنرانی‌هایی در دانشگاه‌ها بودیم که بیشتر جنبه علمی داشت ولی در حال حاضر فاز جدیدی در دانشگاه‌ها کوک شده است که عوامل فتنه برای سخنرانی دعوت می‌شوند و این مساله تاثیر مثبتی در کارکرد اصلی دانشگاه ندارد و فقط سبب ایجاد تشنج در دانشگاه و نفاق در جامعه می‌شود.

رحیمی‌روشن ادامه داد: در چند ماه اخیر شاهد این قضیه هستیم که برخی سخنرانی‌ها بدون هماهنگی و نظارت در دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد که این مساله مطلوب نیست و وزارت علوم باید پاسخگوی این جریانات باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی‌سینای همدان اظهار داشت: وزارت علوم باید موضع خود را روشن کند در حالی که تاکنون مسئولان وزارت علوم یا ساکت بوده‌اند یا با صحبت‌های دو پهلو از کنار این قضایا گذشته‌اند، وزارت علوم نقش اصلی را در آرام کردن دانشگاه‌ها دارد و باید برای آینده دانشگاه‌ها دغدغه داشته باشند.

وی افزود: هرگونه سکوت و اهمال از سوی وزارت علوم سبب می‌شود که دانشگاه‌ها از مسیر اصلی خود خارج شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها