امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82337
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
علی اکبر متکان رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ...

علی اکبر متکان رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه حضور عوامل فتنه در دانشگا‌ه‌ها یکی از اقداماتی است که گروه فتنه می‌خواهند از طریق آن به خودشان مشروعیت بخشند، گفت: پس از جریان فتنه مردم ماهیت این گروه و هماهنگی آنها با دشمنان خارجی را متوجه شده و در حماسه 9 دی از فتنه اعلام انزجار کردند و حالا آنان می‌دانند که جایی بین مردم ندارند و به همین دلیل دانشگاه‌ها را مدنظر قرار دادند.

وی با اشاره به مطرح شدن بحث تضارب آرا اظهار داشت: گروه فتنه با مطرح کردن بحث تضارب آرا در دانشگاه‌ها سعی دارند جایی را برای خود در بین دانشجویان باز کنند ولی تضارب آرا باید در چارچوب سیاست‌های نظام باشد، افرادی مملکت را به سوی بحران برده‌اند و برای این هدف با دشمنان خارجی نیز هماهنگ بوده‌اند و حالا تضارب آرا را مطرح می‌کنند.

متکان با بیان اینکه تضارب آرا باید در چارچوب نظام باشد، عنوان کرد: برخی پس از جریان انتخابات مشروعیت نظام را زیر سؤال بردند و حالا برای اینکه به خود مشروعیت بخشند وارد دانشگاه‌ها شده و بحث تضارب آرا را مطرح می‌کنند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور در 8 سال گذشته گفت: دیدیدم که در 8 سال گذشته دانشگاه‌ها جایگاه پیشرفت علمی بود و از حاشیه‌های سیاسی دور شد به طوری که در دنیا به رشد علمی رسیدیم ولی در حال حاضر برخی سعی دارند در دانشگاه‌ها تنش ایجاد کنند و تحت عناوین مختلف حاشیه را وارد دانشگاه کنند.

متکان عنوان کرد: در دانشگاه شهید بهشتی مراسم ختم برگزار کردند ولی این مراسم به یک مراسم سیاسی تبدیل شد و در آن عزاداری جای خود را به کف و سوت داد.

وی افزود: فردی که خودش در جریان فتنه نقش اساسی داشته و حتی از گذشته خود ابراز ندامت نکرده‌،‌ وارد دانشگاه‌ها می‌شود و اینگونه دانشگاه را به حاشیه می‌کشد و مسائلی نظیر تضارب آرا نیز نمی‌تواند هدف آنان را توجیه کند.

رئیس بسیج اساتید دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه دانشجویان بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری پیاده‌نظام‌های انقلاب هستند، گفت: دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها هرگز اجازه نمی‌دهند دانشگاه‌ اینگونه به سمت حواشی برود و جلوی برگزاری اینگونه مراسم را می‌گیرند، دانشجویان و اساتید انقلابی که از نظام و خون شهدا پاسداری می‌کنند در برابر چنین تنش‌هایی ایستادگی کرده و نخواهند گذاشت دانشگاه جایگاه فتنه‌گران شود.

متکان گفت: بر اساس سخنان رئیس جمهور، سیاست دولت و رئیس‌جمهور نیز ایجاد آرامش در دانشگاه‌ها و دور کردن دانشگاه از تنش سیاسی است ولی مسئولان وزارت علوم برخلاف نظر رئیس‌جمهور عمل می‌کنند و برنامه‌هایی در دانشگاه برگزار می‌کنند که سبب ایجاد تنش می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها