امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82339
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
حجت الا سلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار فارس از اصفهان اظهار کرد: خط قرمز نمایندگان اصفهان اجرای طرح بهشت آباد با تونل است و به هیچ عنوان به صلاح ...

حجت الا سلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار فارس از اصفهان اظهار کرد: خط قرمز نمایندگان اصفهان اجرای طرح بهشت آباد با تونل است و به هیچ عنوان به صلاح نیست این طرح با لوله اجرایی شود و اگر طی دو هفته باقی‌مانده از مهلت وزیر نیرو تصمیمی غیر از این گرفته شود، طرح استیضاح وزیر نیرو دوباره به جریان خواهد افتاد.

وی اظهار کرد: ابتدای طرح بهشت آباد قرار بود بیش از یک میلیارد متر‌مکعب آب به اصفهان منتقل گردد، اما بعد این میزان به 500 میلیون متر‌مکعب رسید و حالا هم این میزان به 250 میلیون متر مکعب کاهش یافته است.

سالک تصریح کرد: نمایندگان اصفهان اعتقادی به غوغا سالاری ندارند و بیشتر به دنبال ایجاد فضایی آرام در کشور هستند، اما ظاهراً برخی از این نجابت نمایندگان اصفهان سوء برداشت داشته‌اند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت باید تکلیف مردم اصفهان را روشن کند، اگر به نظر دولت به رودخانه زاینده رود نیازی نیست که صراحتاً به آن‌ها بگویند تا مردم منطقه شرق هم مهاجرت از روستا به شهر را آغاز کنند و در پی آن مشکلات زیادی را برای شهر ایجاد نمایند، اگر هم به رودخانه نیاز هست، کمی در تصمیمات خود راسخ‌تر و در اجرای امور جدی‌تر باشند.

سالک خاطرنشان کرد: نمایندگان اصفهان به هیچ عنوان نمی‌پذیرند که از بهشت آباد تا چرمهین به طول 65 کیلومتر که اوراق مشارکت جهت حفر تونل آن نیز به فروش رفته لوله‌گذاری شود.

وی ادامه داد: با حفر تونل در این مسیر که بخش‌هایی از آن نیز توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) ساخته شده است، آب به صورت ثقلی به زاینده رود منتقل می‌شود، اما با لوله‌گذاری نه تنها این اتفاق نمی‌افتد، که باید آب حدود 700 متر پمپاژ شود و این امر یعنی اینکه باید یک کارخانه تولید برق هم در کنار این جریان ساخته شود.

سالک اضافه کرد: در استان چهارمحال و بختیاری در شرایط کم آبی حدود 8 میلیارد متر‌مکعب آب وجود دارد که این میزان در شرایط معمولی به یازده میلیارد متر‌مکعب هم می‌رسد، در این شرایط استان اصفهان در انتظار تنها 500 میلیون متر‌مکعب است که اگر این توازن ایجاد نگردد وزیر نیرو استیضاح خواهد شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: چنانچه وزیر نیرو تا دو هفته دیگر تکلیف انتقال آب بهشت آباد به فلات مرکزی را مشخص نکند، قطعاً طرح استیضاح مجدداً به جریان می‌افتد.

وی با بیان اینکه در صورت همت و جدیت وزارت نیرو پیش‌بینی می‌شود بهشت آباد تا پایان سال جاری اجرایی شود، گفت: اکنون مطالعات بازگرداندن آبی که از رودخانه‌های سمیرم، فریدن، فریدون شهر و ... به بیرون از استان می‌ریزد شدت گرفته و به دنبال بازگرداندن آب آن رودخانه‌ها هم هستیم.

انتهای پیام/63031/ی30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها