امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82361
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 76
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند با اعلام این خبر به خبرنگار فارس در مرند گفت: ظهر روز (پنجشنبه 11 اردیبهشت) به علت پخش غذای احسان مربوط به یک ...

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند با اعلام این خبر به خبرنگار فارس در مرند گفت: ظهر روز (پنجشنبه 11 اردیبهشت) به علت پخش غذای احسان مربوط به یک مراسم ترحیم در یکی از مساجد روستای «گله‌بان» از توابع بخش یامچی شهرستان مرند در استان آذربایجان‌شرقی بیش از دو هزار و 500 نفر در این مراسم حضور داشتند که بیشتر صرف‌کنندگان غذا در این روستا دچار مسمومیت شدند که اکیپ‌های امدادی از مرند و تبریز مسموم شدگان را به بیمارستان‌های مرند و تبریز انتقال دادند.

حسینعلی‌پور افزود: از اولین دقایق گزارش این اتفاق با تمام امکانات شبکه بهداشت و درمان مرند و اورژانس در آماده‌باش کامل بودند که بیش از 250 نفر به بیمارستان اورژانس رازی مرند انتقال و بستری شده‌اند که اکثر مسموم‌شدگان به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند و 45 نفر به علت شدت مسمومیت به بیمارستان سینای تبریز اعزام و 20 نفر نیز در بخش‌های بیمارستان رازی مرند بستری شدند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با وجود وخامت اوضاع جسمانی برخی از بیماران ناشی از مسمومیت غذایی، خوشبختانه تاکنون هیچ گونه فوتی گزارش نشده و علت اصلی توسط کارشناسانی از استان در حال بررسی است.

تقی کرمی فرماندار ویژه شهرستان مرند نیز در گفت‌وگو با خبر نگار فارس در مرند، افزود: با توجه به اینکه تعدادی از اهالی روستای گله‌بان دچار مسمومیت غذایی شدند، کلیه امکانات خدماتی شهرستان‌های مرند، تبریز، جلفا، شبستر برای امدادرسانی و کمک به مسموم‌شدگان به شهرستان مرند اعزام و در حال مداوا هستند.

وی افزود: خوشبختانه تا به این لحظه هیچ‌گونه فوتی نداشته‌ایم و تمام امکانات و اعضای ستاد بحران شهرستان از نخستین لحظه حادثه در صحنه بوده و در آماده‌باش کامل هستند.

کرمی تأکید کرد: به محض وقوع این حادثه مسؤلانی از ادارات و نهادهای مختلف از جمله فرمانداری، ستاد بحران شهرستان، ارتش، سپاه، شبکه بهداشت و درمان شهرداری  و سایر ادارات حاضر شده و با استقرار نیروهای خود به درمان و انتقال بیماران به بیمارستان مرند پرداختند ضمن اینکه تعدادی پزشک از شبکه بهداشت و درمان و امدادگران هلال مرند نیز در مسجد رو ستای گله‌بان و مرکز بهداشتی در مانی بخش یامچی مستقر شده و به صورت سرپایی به مداوای اهالی که دچار مسمومیت خفیف و سطحی شده‌ بودند فعالیت و به مداوا پرداختند.

بر اساس گزارش‌ای اولیه کارشناسان گفته می‌شود این مسمومیت از نوع باکتری بوده و علت آن مصرف گوشت موجود در غذا تشخیص داده شده است.

روستای گله‌بان که در دهستان ذوالبین‌یامچی از توابع شهرستان مرند در 25 کیلومتری شمال غربی مرند واقع شده است و بیش از 3 هزار و 500 نفر جمعیت دارد.
انتهای پیام/60007/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها