امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82368
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 27
شهریار نصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت درباره فواید دستگاه اختراع خود اظهار داشت: دستگاه حصار الکتریکی با استفاده از سیستم کنترل مرکزی ...

شهریار نصری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت درباره فواید دستگاه اختراع خود اظهار داشت: دستگاه حصار الکتریکی با استفاده از سیستم کنترل مرکزی می‌تواند از ورود دام و احشام به مزارع کشاورزی و مراتع و باغ‌ها جلوگیری کند.

فناور نمونه کشور و مخترع جوان گیلانی تصریح کرد: این دستگاه علاوه بر کاربردهای کشاورزی و محصور کردن حیوانات اهلی و وحشی می‌تواند به منظور حفاظت هدفمند و هوشمندانه از تأسیسات و منابع در اماکن مسکونی، تجاری، صنعتی، نظامی، زندان‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

وی افزود: اساس کار این سیستم ایجاد یک جریان گردابی و الکتریکی در مقیاس سریع و کوتاه (PULSE) است به طوری که تأثیرات آنی این جریان موجب واکنش سریع و بدون وقفه سیستم عصبی شده و موجب فرار افراد مهاجم و یا حیوانات از منطقه محصور می‌شود.

به گفته نصری، بررسی‌های به‌عمل آمده نشان می‌دهد که عمده حیوانات اهلی و وحشی با برخورداری از حافظه دائم در مواجهه با چنین مواردی دیگر وارد منطقه نمی‌شوند و خطر ایجاد شده در حافظه دائم حیوان ثبت و ضبط می‌شود.

وی کارایی مؤثر و عملکرد بی‌خطر و هزینه پایین را از جمله مزایای این سیستم در مقابل روش‌های سنتی مانند پرچین و یا حصار با مصالح ساختمانی عنوان کرد.

این مخترع جوان گیلانی هزینه راه‌اندازی مقرون به‌صرفه را یکی دیگر از خصوصیات این دستگاه عنوان کرد و افزود: این سیستم بسیار کم مصرف بوده و حتی قابلیت تجهیز به باطری‌های خورشیدی برای کاهش مصرف انرژی را دارد.

نصری با بیان اینکه استفاده از این سیستم به عنوان یک روش مکانیزه و موفق سال‌ها در کشورهای اروپایی و آمریکایی تجربه شده است، تصریح کرد: ما با بومی‌سازی این دستگاه در داخل کشور هزینه ساخت و اجرای آن را به بیش از یک‌دهم قیمت کالای مشابه خارجی کاهش داده‌ایم.

وی با اشاره به شماره ثبت اختراع خود خاطرنشان کرد: دستگاه حصار الکتریکی با شماره 80705 به ثبت رسیده و ساخت این دستگاه در داخل کشور علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بالا موجب اشتغال و ارزآوری می‌شود.

این مخترع قابلیت استفاده در مناطق نظامی، مرزها و اردوگاه‌ها، استفاده در کشتزارها و مزارع، استخرهای پرورش ماهی به منظور ممانعت از ورود مارها و دیگر حیوانات، دامداری‌ها و یا چراگاه‌ها به منظور عدم پراکندگی دام‌ها و محصور شدن خزانه را از کاربردهای این دستگاه برشمرد.

انتهای پیام/2300/ن30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها