امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82373
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالعلی گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالعلی گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) در مراسم گلباران محل شهادت استاد شهید مرتضی مطهری واقع در منطقه 12 تهران در سخنانی اظهار داشت: قدر مقام و شخصیت معلم با چنین روزی جایگاه خود را پیدا کرده است.

وی ادامه داد:‌ فضیلت انسان‌ها به 3 چیز است، اول علم اوست و خود قرآن نیز علم را وجه تمایزی قرار داد و ممکن است کسی عبادت ثقلین نیز داشته باشد اما فهمش کم بوده که در پیشگاه خداوند اجر واقعی ندارد و عبادت بدون شناخت نیز ارزشی ندارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین گواهی افزود: فرق بین عالم و عابد درجه بین زمین و آسمان است، و بر علم و دانش تأکید زیادی شده و دانشمند اجر بسیاری در نزد خداوند دارد.

وی به آثار شهید مطهری اشاره کرد و ادامه داد: گاهی یک نویسنده یک کتابی می‌نویسد اما یک خط انحرافی را در این وارد می‌کند که همین کار خودش را می‌کند اما آثار شهید مطهری اینگونه نبود و یک کلمه نقیصه در آثار او وجود نداشت یعنی 40 تا 50 سال قبل با سخنرانی‌هایش حوادث امروز را می‌دیده و برای آن نسخه می‌پیچید.

نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) خاطر نشان کرد: دومین نکته در وجه تمایز بین انسان‌ها جهاد در راه خداست، و به شهید مطهری در کتاب امر به معروف و نهی از منکر در برابر بدی‌ها در همان روز ایستاد و هرگز مصلحت‌اندیشی در گفتار او وجود نداشت و مطالب و سخنرانی‌های ایشان نشان می‌دهد اول و آخر آنها هیچ تفاوتی با هم ندارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین گواهی گفت: شهید مطهری مجاهد واقعی فی‌سبیل الله بود و دست‌اندرکاران تعلیم  و تربیت باید مماشات را کنار بگذراند و باید برای افراد مختلف نسخه‌هایشان متفاوت باشد.

وی سومین وجه تمایز انسان‌ها را تقوا برشمرد و بیان داشت: این خصوصیت در شهید مطهری به خوبی وجود داشت.

نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله(ص) افزود: دست‌نوشته شهید مطهری نیز برای تدریس افراد اعتبار داشت و برای مثال فردی با دست ‌نوشته ایشان مورد تأیید مرکز دانشگاهی برای تدریس قرار می‌گیرد.

وی به ویژگی‌های شخصیتی شهید مطهری اشاره کرد و یادآور شد: او در گفتار انصاف داشت و دشمن در ترور ایشان بسیار فکر کرد و شهید مطهری و شهید قرنی جزء اولین شهدای انقلاب اسلامی هستند و اگر او در میان ما بود بسیاری از نواقص را نداشتیم و بدانید علم، جهاد و تقوا باعث رسیدن به قرب الهی می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها