امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82392
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، احمدعلی کیخا ظهر امروز در مراسم ویژه حضور هنرمندان و ورزشکاران به بافق به عنوان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، احمدعلی کیخا ظهر امروز در مراسم ویژه حضور هنرمندان و ورزشکاران به بافق به عنوان زیستگاه اصلی یوزپلنگ آسیایی، با اشاره به سابقه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی از سال‌های گذشته توسط انجمن‌ها و نهادها و تدابیر اندیشیده شده در این زمینه و حمایت سازمان محیط زیست از آنها اظهار داشت: با حمایت سازمان حفاظت محیط زیست و همکاری فدراسیون فوتبال، یوزپلنگ آسیایی به عنوان نماد تیم ملی در جام جهانی برگزیده شد.

وی فرصت ایجاد شده در بین فوتبالیست‌ها و دوستداران فوتبال برای مطرح شدن بیشتر این گونه نادر حیات وحش را بسیار ارزنده خواند و بیان کرد: این اقدام آشنایی بیشتر جامعه با یوزپلنگ و گستره گونه‌های حیات وحش را به دنبال خواهد داشت.

کیخا خاطرنشان کرد: درخواست‌های متعددی از نهادها و رشته‌های ورزشی کشور برای معرفی گونه‌های نادر در حیات وحش به عنوان نماد تیم ملی و رشته های ورزشی از سازمان محیط زیست شده است.

معاون محیط زیست سازمان محیط زیست با تاکید بر حفظ محیط زیست و حیات وحش کشور اظهار داشت: بازی هنرمندان و ورزشکاران، امروز در شهرستان بافق در راستای حمایت از یوزپلنگ آسیایی انجام می‌شود و این اقدام هنرمندان و فوتبالیست‌ها نشان‌دهنده آگاهی و اهمیت قائل شدن مسئولان و مردم محلی در این شهرستان است.

کیخا با توصیه برای افزایش امنیت و رفع تهدیدات برای یوزپلنگ با مشارکت مسئولان و مردم محلی بیان کرد: منطقه حفاظت شده کوه بافق، منطقه امن و زیستگاه یوزپلنگ است که نیاز به توجه ویژه مسئولان استان یزد و شهرستان بافق دارد.

وی، همچنین حیات وحش را یک سرمایه سودآور عنوان کرد و افزود: این سرمایه باعث شکوفایی اقتصاد و اشتغال و درآمد مردم می‌شود و در کنار کارخانجات و صنایع می‌تواند برای مردم این منطقه اشتغال‌زا باشد.

امروز هنرمندانی از جمله همایون شجریان، کامبیز دیرباز و ... و فوتبالیست‌هایی نظیر پژمان جمشیدی در قالب تیم هنرمندان با فوتبالیست‌های بافقی به منظور حمایت از یوزپلنگ آسیایی یک بازی دوستانه برگزار خواهند کرد.

بافق اصلی‌ترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی است و نیمی از جمعیت یوزپلنگ آسیایی کشور در این منطقه زندگی می‌کنند.
انتهای پیام/2464/س30/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار