امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82393
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بافق، هومن جوکار، ظهر امروز در حاشیه مراسم حضور جمعی از هنرمندان و ورزشکاران در شهرستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بافق، هومن جوکار، ظهر امروز در حاشیه مراسم حضور جمعی از هنرمندان و ورزشکاران در شهرستان بافق به عنوان اصلی‌ترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی، اظهار داشت: حضور هنرمندان از شاخه‌های مختلف هنری و فوتبالیست‌ها برای بازی فوتبال به منظور حمایت از یوزپلنگ آسیایی، نشان‌دهنده اهمیت و ارزش نهادن ملت ایران برای حفاظت از محیط زیست است.

وی خاطرنشان کرد: هنرمندان و ورزشکاران پیام‌آور این موضوع هستند که یوزپلنگ متعلق به یک جا و یک مکان نیست بلکه موضوع ملی و سمبلیک است و همه ایرانیان برای حفاظت از محیط زیست کشور خود آماده هستند.

جوکار با اشاره به مسئولیت مردم و مسئولان شهرستان بافق برای مراقبت از یوزپلنگ آسیایی بیان داشت: انتظار می‌رود اهمیت موضوع حفاظت از این گونه ارزشمند و نادر در اولویت تصمیم‌گیری‌های استان یزد به ویژه در زمینه توسعه باشد.

مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی اظهار امیدواری کرد: با توجه به تغییرات کره زمین و شرایط اقلیمی و آب و هوایی و کم شدن بعضی از مواهب الهی مانند آب، در آینده نزدیک یوز آسیایی به جایگاه مناسب خود برسد.

جوکار گفت: با توجه به محدود شدن صنایع و کشاورزی با گذشت زمان و تغییرات در شهرستان بافق، طبیعت باقی‌ترین چیزی است که می‌توان به واسطه حضور یوزپلنگ آسیایی از آن با برنامه‌ریزی برای جذب توریست استفاده کرد.

وی بافق را یک چهارراه و تقاطع برای یوزپلنگ عنوان کرد و گفت: از همه جهات شمال، جنوب، شرق و غرب که از بافق دور شویم، به مناطق زیستگاه یوزپلنگ می‌رسیم.

جوکار، منطقه آریز در شمال و منطقه کالمند و کلوت‌های سرخ و آبی در غرب و کوه حفاظت شده بافق در شرق را از بخش‌هایی عنوان کرد که جمعیت عمده یوزپلنگ آسیایی در آن زندگی می‌کنند.

به گزارش فارس، هنرمندان و ورزشکاران ملی امروز برای حضور در یک بازی دوستانه فوتبال میان تیم باشگاهی بافق و تیم فوتبال هنرمندان به این شهر سفر کرده‌اند و با شعار حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، امروز بازی دوستانه‌ای انجام خواهند داد.

در میان این هنرمندان و ورزشکاران، چهره‌هایی نظیر همایون شجریان، کامبیز دیرباز، پژمان جمشیدی و... به چشم می‌خورند.
انتهای پیام/2464/ن30/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار