امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82399
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، اصغر جهانگیر در جمع مدیران ستادی ‎و استانی سازمان زندان‎ها با اشاره به جایگاه این سازمان در نظام عدالت کشور اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، اصغر جهانگیر در جمع مدیران ستادی ‎و استانی سازمان زندان‎ها با اشاره به جایگاه این سازمان در نظام عدالت کشور اظهار داشت: به جرأت می‎توان گفت که سازمان زندان ها یکی از مهم‌ترین سازمان‎ها از نظر تاثیرگذاری اجرای عدالت در جامعه است.

وی افزود: سازمان زندان ها محل آزمون و خطا نیست، بنابراین نظام زندانبانی باید با ارتقاء آموزش و ارائه آموزش‏ های مستمر، برای پویایی هرچه بیشتر تلاش کند.

مشاور رئیس قوه قضاییه با تشریح موقعیت‏ های مختلفی که هر سازمان امکان مواجه با آنها را دارد، تصریح کرد: باید با استفاده از تجاربی که در اختیار داریم، بکوشیم نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنیم تا از فرصت‎سوزی‏ که مهم ترین آفت اداری است مصون بمانیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه قانون گرایی و ترویج فرهنگ قانون مداری را رسالتی مهم برشمرد و ادامه داد: تجاوز به قانون، عامل توسعه بزهکاری درجامعه است.

جهانگیر تأکید کرد: امروز نظام ما دشمنان قسم‌خورده‎‌ای دارد که توجه به این امر، مسئولیت ما را دوچندان می‏ کند زیرا اگر نتوانیم نقاط ضعف خودمان را بشناسیم دچار مشکل خواهیم شد، هرچند عوامل خارجی در ایجاد مشکلات سهیم هستند اما نباید ازخودمان هم غافل شویم.

وی همچنین با اذعان به سختی کار زندانبانی اظهار کرد: باید متغیرهای بحران‎ساز را شناسایی و مهارکنیم و البته در تصمیم‏ گیری‌هایمان باید رضای حق را در نظر بگیریم.

رئیس سازمان زندان ها با تأکید بر اهمیت نیروی انسانی در سازمان زندان ها گفت: باید تلاش کنیم نیروی انسانی سازمان زندان ها از لحاظ روحی تقویت شود.

جهانگیر در ادامه با یادآوری نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد و فرهنگ، باعزم ملی و مدیریت جهادی» گفت: در بخش فرهنگی کارهای زیادی می‎توانیم انجام دهیم که البته مستلزم یک تلاش جهادی است.

وی با بیان اینکه این نظام متعلق به حضرت ولیعصر(عج) است، تصریح کرد: خشنودی امام زمان(عج) و نایب برحقشان قطعا تاثیر معنوی بسزایی در کار ما خواهد گذاشت که بر این اساس همه باید تلاش جدیدی را شروع کنیم.

رئیس سازمان زندان ها با بیان اینکه زندان محلی برای مجازات نیست، گفت: زندان محلی برای اداره کسانی است که بر طبق قانون، اصلاح رفتار و تربیت آنان به ما سپرده شده است.

مشاور رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که تنها ابزار ما برای اصلاح و تربیت محدودیت آزادی مجرمان است نه محدودیت‏ های دیگر و اگر محدویت‌های دیگر وجود دارد باید در رفع آن بکوشیم.

وی درپایان تصریح کرد: البته باید به این نکته توجه داشت که اصلاح و تربیت زندانیان برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه با حرف و شعار محقق نخواهد شد بلکه باید درعمل، عملکرد اثربخشی داشته باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار