امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82405
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 14
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،پلیس نیجریه اعلام کرد تعداد دانش آموزان دختر نیجریه‌ای که دو هفته پی توسط افراد مسلح در  شهر شیبوک واقع در ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،پلیس نیجریه اعلام کرد تعداد دانش آموزان دختر نیجریه‌ای که دو هفته پی توسط افراد مسلح در  شهر شیبوک واقع در شمال شرق نیجریه ربوده شد‌ه‌اند و همچنان ناپدید هستند به 276 نفر افزایش یافته است.
بر اساس اعلام پلیس نیجریه این تعداد 30 نفر بیش از آمار قبلی اعلام شده است.
این مقام پلیس همچنین گفت تعداد دختران و زنان جوانی که از دست شورشیان فرار کرده اند به 53 نفر رسیده است.
صدها نفر از والدین این دختران جوان ربوده شده در شهر شیبوک واقع در شمال شرق نیجریه دیروز پنجشنبه تظاهرات کردند.
روز چهارشنبه گذشته نیز تظاهرات دیگری از سوی صدها زن مقابل پارلمان ابوجا برگزار شد. انجمن «زنان برای صلح و عدالت» راهپیمایی یک میلیون زن بر علیه عدم موفقیت مسئولان در یافتن ردی از افراد ربوده شده را خواستار شده بود. مسئولان این تظاهرات وعده دادند اقداماتشان را تا زمان آزادی دختران ربوده شده ادامه خواهند داد.
تظاهرات مشابهی نیز در ایالت‌های کانو و اویو در شمال و غرب نیجریه در این خصوص برگزار شد.
«بوکو حرام» در زبان محلی به معنای ممنوع بودن تحصیل به شیوه غربی است و اعضای این گروه تروریستی تندرو، خواستار تعطیلی کلیه مدارس غیردینی در نیجریه هستند.
آن‌ها تاکنون تعداد زیادی از مدارس نوین را در نیجریه مورد حمله قرار داده‌اند و با بی‌رحمی تمام دانش‌آموزان این مدارس را قتل عام کرده‌اند.
این گروه همچنین هر گروهی از مسلمانان را که با دیدگاه‌های افراطی آن‌ها مخالفت کنند، کافر به شمار آورده و خونشان را مباح می‌داند.
اقدامات گروه‌های تندروی به اصطلاح مسلمان مثل «بوکو حرام» که دیوانه‌وار به نام اسلام دست به جنایت و اقدامات غیرانسانی می‌زنند، بیش از آنچه تصور می‌شود به تخریب وجهه اسلام در میان غیر مسلمانان منجر می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها