امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82406
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، هزاران کارگر فلسطینی در شهر غزه امروز جمعه تظاهرات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، هزاران کارگر فلسطینی در شهر غزه امروز جمعه تظاهرات کردند.
تظاهرات‌کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی یکی از آنها نوشته شده بود: «هشت سال هدر رفتن حقوق کارگران».
تظاهرات‌کنندگان خواستار برچیده شدن کامل محاصره اسرائیل علیه نوار غزه و بهتر شدن شرایط کار شدند آنها همچنین از حماس و فتح خواستند به کارگران فلسطینی کمک کنند.
برخی فعالان بین المللی حقوق فلسطینیان نیز در این تظاهرات شرکت داشتند تا حمایت خود را از آرمان فلسطین نشان دهند.
دولت منتخب فلسطین (حماس) در نوار غزه اعلام کرد که حدود نیمی از کارگران در نوار غزه به علت محاصره‌‌ای که رژیم صهیونیستی از هشت سال پیش به طور ظالمانه بر این منطقه تحمیل کرده است بیکار شدند.
کمیته دولتی شکستن محاصره وابسته به حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد کارگرانی که به علت محاصره نوار غزه بیکار شده اند بر اساس آمار به 170 هزار نفر می رسد در حالی که شمار کل کارگران در نوار غزه 330 هزار نفر است.
این بیانیه افزود: با تشدید محاصره نوار غزه میزان بیکاری در حال افزایش است و ادامه یافتن این روند فاجعه‌بار خواهد بود.
در این بیانیه آمده است: اقدام نیروهای اشغالگر به جلوگیری از ورود مواد مورد استفاده در تاسیسات صنعتی  و ساختمانی، موجب تعطیلی اجباری صدها کارگاه و کارخانه شده و هزاران کارگر را به جمع بیکاران در غزه افزوده است.
پس از آغاز محاصره نوار غزه به دست اسرائیل در اواسط سال 2006 هزاران کارگر ساکن نوار غزه شغل خود را از دست دادند ولی اسرائیل بعد از سیطره حماس بر نوار غزه در اواسط سال 2007 محاصره این منطقه را تشدید کرد.
در اکتبر 2013 مقامات اسرائیلی پس از کشف تونلی بین نوار غزه و اسرائیل که به ادعای مقامات اسرائیلی برای اجرای حملات تروریستی حفر شده بود، هرگونه مجوز واردات مصالح ساختمانی به غزه را لغو کردند.
در 26 ژانویه گذشته اسرائیل اجازه داد مصالح ساختمانی فقط برای پروژه‌هایی که زیر نظر سازمان ملل متحد اجرا می شود وارد غزه شود.
اسرائیل گفته که نگران است از آهن و سیمانی که وارد غزه می شود برای اهداف نظامی به ویژه ساخت موشک‌های دست‌ساز استفاده شود که گروه های فلسطینی به سوی جنوب سرزمین های اشغالی شلیک می‌کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها