امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82410
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یوم السابع، تظاهرات طرفداران اخوان السملمین امروز هم با دخالت طرفداران نظامیان حاکم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از یوم السابع، تظاهرات طرفداران اخوان السملمین امروز هم با دخالت طرفداران نظامیان حاکم در مصر به درگیری کشیده شد و دو طرف با سلاح‌های گرم و سرد یکدیگر را در خیابان عین الشمس قاهره هدف قرار دادند.

همچنین در اسکندریه نیز تلاش نیروهای امنیتی برای متفرق کردن طرفداران اخوان به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن سه تن در غرب این شهر منجر شد.

مقامات امنیتی مصر اعلام کرده‌اند که 15 نفر از طرفداران اخوان را در اسکندریه به دلیل حضور در اعتراضات دستگیر کرده‌اند.

همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مصر و تلاش عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع سابق این کشور برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری طرفداران اخوان المسلمین و محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر موج جدیدی از اعتراضات خیابانی را در این کشور به راه انداخته‌اند تا مانع از برگزاری این انتخابات شوند.

نظامیان حاکم در مصر پس از کودتا علیه رئیس جمهور این کشور تلاش دارند تا با برگزاری انتخابات بتوانند مشروعیت از دست رفته خود را احیا کنند و از سوی دیگر با احکام شدید علیه رهبران اخوان المسلمین می‌کوشند تا مخالفان را به وحشت بیاندازند.

طی هفته‌های اخیر دادگاه‌های مصر برای بیش از 680 نفر از رهبران اخوان حکم اعدام صادر کرده‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها