امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82411
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 40
یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، اخبار منتشره در برخی پایگاه‌های خبری مبنی بر اجرای ...

یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، اخبار منتشره در برخی پایگاه‌های خبری مبنی بر اجرای توافق آتش بس در بخش قدیمی شهر حمص میان ارتش سوریه با گروه‌های مسلح را رد کرد.

این منبع در این خصوص توضیح داد: توافق صورت گرفته است، اما هنوز به طور کامل به اجرا گذاشته نشده تا به موجب آن عناصر مسلح مستقر در بخش قدیمی شهر حمص با بر زمین گذاشتن سلاح‌های خود از این شهر به سمت مناطق ریف شمالی حمص و به طور مشخص مناطق القرابیص، تلبیسه، الغنطو و الدار الکبیره عقب نشینی کنند.

منبع مذکور درباره اهمیت این توافق گفت که عقب نشینی شامل عناصر مسلح تمام کوی‌های بخش قدیمی شهر حمص به استثنای کوی «الوعر» در ورودی غربی شهر خواهد شد که شاهد بحران و تنش امنیتی است.

وی ادامه داد: هم اکنون نبردها در حمص نبرد به شمار نمی‌آید، بلکه جنگ خیابانی است که با عقب نشینی این گروه‌های مسلح به مناطق مشخص شده در دو جبهه ریف شمالی و شرقی حمص، این جنگ خیابانی به نبردها و جبهه باز تبدیل می‌شود.

این منبع میدانی سوری سخن خود را با این گفته به پایان رساند که مناطق بخش قدیمی شهر حمص در 3 روز گذشته عمدتا آرام و به دور از درگیری‌ها بوده که دلیل آن عملیات‌های سنگین و شدید ارتش سوریه در این مناطق و تنگ‌تر شدن حلقه محاصره تروریست‌ها در این مناطق بوده است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها