امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82418
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه های صهیونیستی خبر داده‌اند یک هیئت آمریکایی به سرپرستی رایس هفته آینده برای هماهنگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه های صهیونیستی خبر داده‌اند یک هیئت آمریکایی به سرپرستی رایس هفته آینده برای هماهنگی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران هفته آینده به سرزمین‌های اشغالی سفر می‌کند.

طبق گزارش رسانه صهیونیستی هاآرتص، سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا این هیئت آمریکایی را رهبری خواهد کرد.

خانم رایس را در این سفر، وندی شرمن، معاون امور سیاسی وزارت خارجه آمریکا و سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکایی در مذاکرات ایران و 1+5 همراهی خواهد کرد. همچنین انتظار می‌رود نمایندگان ارشد وزارت خارجه، کاخ سفید، وزارت دفاع و جامعه اطلاعاتی آمریکا در این سفر حضور داشته باشند. 

نماینده اسرائیل در این گفت‌وگو با هیئت آمریکایی که انتظار می‌رود بر برنامه هسته‌ای ایران متمرکز باشد «یوسی کوهن»، مشاور امنیت ملی این رژیم خواهد بود.

انتظار می‌رود خانم رایس لاقات جداگانه‌ای هم با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیراسرائیل داشته باشد.

مقامات بلندپایه اسرائیلی گفته‌اند علی‌رغم حضور فعال رایس در گفت‌وگوهای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها سفر وی عمدتاً بر برنامه هسته‌ای ایران و سایر مسائل منطقه از جمله مصر و سوریه متمرکز خواهد بود.
طبق گزارش هاآرتص، خانم رایس روز ۸ ماه مه، یعنی تنها چند روز قبل از آغاز چهارمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران در وین بین ایران و ۶ کشور مذاکره‌کننده وارد اسرائیل خواهد شد. انتظار می‌رود این سفر دو روز ادامه داشته باشد.
مذاکرات وین در روز ۱۳ ماه مه آغاز می‌شود و ۴ روز ادامه خواهد داشت. انتظار می‌رود دو طرف در این مذاکرات درباره تدوین پیش‌نویس مفاد توافق هسته‌ای دائمی با ایران گفت‌وگو کنند.
هدف اصلی مذاکرات هسته‌ای  ایران و کشورهای ۱+۵ رفع آن چیزی است که کشورهای غربی به رهبری آمریکا به آن «نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران» می‌گویند.
آمریکا و کشورهای هم‌پیمان آنها ادعا می‌کنند برنامه هسته‌ای ایران دارای ابعاد نظامی است، اما جمهوری اسلامی ایران همواره این ادعاها را رد و بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تأکید کرده‌اند.
یک مقام بلندپایه اسرائیلی گفته که هدف از گفت‌وگوها با رایس هماهنگ‌سازی دیدگاه اسرائیل و آمریکا قبل از تدوین پیش‌نویس توافق با ایران است.
موضع اسرائیل رد هر گونه توافق هسته‌ای با ایران و از بین بردن تمامی سانتریفیوژهای ایران، نابودی تأسیسات هسته‌ای ایران در قم، تعطیلی رآکتور آب سنگین اراک و تمامی ذخائر اورانیوم ایران است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار