امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82426
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات‌های ارتش سوریه در جبهه‌های مختلف این کشور امروز جمعه نیز ادامه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، عملیات‌های ارتش سوریه در جبهه‌های مختلف این کشور امروز جمعه نیز ادامه یافت.

ریف لاذقیه: هلاکت 5 سرکرده گروه‌های مسلح

یگان‌های ارتش سوریه تجمعات و مقرهای گروه‌های مسلح در روستای «دبسه» در نزدیکی روستای «نبعین» را هدف قرار دادند که منجر به انهدام تعدادی از این مقرها وکشته شدن شماری از عناصر مسلح مستقر در آنها شد که در میان کشته‌ها 3 سرکرده میدانی گروه‌های مسلح به نام‌های «اسامه الحفاوی» سرکرده گروه تروریستی موسوم به «نصرة المظلوم» و «سائر عبد العال سرکرده گروه تروریستی موسوم به «ام المؤمنین» و «محمد زهیر ربوع»، سرکرده گروه تروریستی موسوم به «انصار الدین» مشاهده می‌شدند.

از سوی دیگر، دیگر واحدهای ارتش سوریه نیز در روستای «الشجره» در شمال شرقی نبعین با اجرای عملیاتی تعدادی از عناصر مسلح را به هلاکت رساندند که در این عملیات نیز 2 سرکرده گروه‌های مسلح به نام‌های «أبو أسامة الأنصاری» و «أبو قتادة اللیبی» از سرکردگان گروه تروریستی موسوم به «أنصار الشام» شناسایی شدند.

لاذقیه: درگیری النصره و آزادگان ترکمان

اما از مناطق مرزی سوریه و ترکیه در استان لاذقیه گزارش شده که منطقه «المعبر» شاهد درگیری‌های شدید جبهه النصره با گروه تروریستی موسوم به «آزادگان ترکمان» است که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از عناصر دو طرف شد.

ادلب: دفع حمله عناصر مسلح به یک نقطه نظامی ارتش

نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، حمله شدید و گسترده گروه‌های مسلح به پایگاه نظامی «الجزانات» اطراف شهر «خان شیخون» را پس از ساعت‌ها درگیری‌های سنگین دفع کردند که در جریان آنها ده‌ها تروریست کشته و شماری نیز زخمی شدند.

همچنین گزارش شده که یگان‌های ارتش سوریه مستقر در فرودگاه نظامی ابو الظهور نیز چندین مرکز تجمع گروه‌های مسلح اطراف این فرودگاه و روستاهای همجوار آن و همچنین بوته‌زارهای شهرهای کفرنبل، البسریه و خربه الجوز در ریف جسر الشغور را هدف گرفته و منهدم کردند.

حلب: ادامه عملیات ارتش سوریه و پیشروی در 2 محور الراموسه و العامریه

در شهر حلب، در شمال سوریه نیز نیروی هوایی و یگان توپخانه ارتش سوریه تجمعات و مقرهای گروه‌های مسلح در شهر صنعتی، دارة عزه، الأتارب، اطراف زندان مرکزی، خان العسل، اللیرمون، الراشدین، حریتان، قبتان الجبل و شرق قلعه سمعان را هدف گرفته و گلوله باران کردند.

این درحالی است که نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه همچنان به پیشروی خود در 2 محور العامریه و الراموسه با هدف گرفتن گروه‌های مسلح در این دو منطقه ادامه می‌دهند.

یکی از یگان‌های ارتش سوریه نیز یک کاروان خودروهای گروه‌های مسلح را در محور تل رفعت به ابیص - الشیخ سعید – النعنانی را هدف گرفت و منهدم کرد.

دیر الزور: حمله ارتش سوریه به داعش در بزرگراه دیر الزور – دمشق

اما از دیر الزور در شرق سوریه گزارش شده که نیروی هوایی ارتش سوریه یک تجمع وابسته به گروه داعش را در منطقه «کباجب» و در مسیر بزرگراه بین المللی دیر الزور – دمشق هدف قرار داد و تعدادی از عناصر تکفیری داعشی را به هلاکت رساند و زخمی کرد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها