امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82432
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 43
«جواد هروی» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ...

«جواد هروی» رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه هیأت 10 نفره از پارلمان ایتالیا فردا صبح وارد تهران می‌شوند و بلافاصله در ساختمان مشروطه مجلس مذاکرات با آنها شروع خواهد شد، گفت: ظهر فردا ( 13 اردیبهشت) ضیافت ناهاری به افتخار این گروه برپا و برنامه ریزی لازم برای حضور این گروه در کمیسیون‌های مختلف مجلس و همینطور دیدار با علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی افزود: ریاست گروه دوستی پارلمانی ایتالیا و ایران بر عهده «روزاتو» است که طبق برنامه ریزی انجام شده هیأت پارلمانی ایتالیا در مدت اقامت سه روزه خود در تهران، با برخی دیگر از مقامات کشورمان پیرامون گسترش روابط دوجانبه سیاسی و پارلمانی دیدار و گفت‌وگو خواهند داشت.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا با بیان اینکه در هیأت پارلمانی ایتالیا نمایندگانی از احزاب مختلف پارلمان این کشور حضور دارند، تأکید کرد: نمایندگانی از احزاب دموکرات و احزاب دیگر پارلمان ایتالیا در این هیأت پارلمانی حضور دارند که مهم‌ترین هدف آن‌ها از سفر به کشورمان، شناسایی ظرفیت‌ها برای گسترش و تقویت ارتباطات در آینده و مذاکره در خصوص مسائل اقتصادی و فرهنگی است.

هروی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه سال جاری از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گذاری شده، گروه‌های دوستی مجلس شورای اسلامی در همین راستا اولویت خود را در مذاکراتشان با هیأت‌های خارجی بر اساس اقتصاد و فرهنگ قرار داده‌اند و بر همین مبنا قرار است که مذاکراتی در عرصه‌های آموزشی، علمی، تبادل استاد و دانشجو و همینطور توسعه مراکز دانشگاهی با هیأت پارلمانی ایتالیا انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: اعضای این هیأت پس از اقامت سه روزه، 16 اردیبهشت، تهران را به مقصد «رم» ترک می‌کنند.

هروی با بیان اینکه در مذاکرات گذشته با گروه دوستی پارلمانی ایتالیا در خصوص توسعه روابط علمی و همینطور توسعه مراکز دانشگاهی تاکید شده بود، افزود: قرار است در این سفر این موارد مورد بحث قرار گیرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا از سفر هیأت ایرانی در تابستان به رم خبر داد و گفت: برای اینکه روابط گروه‌های دوستی ایران و ایتالیا گرم‌تر شود و مناسبات در این راستا گسترش پیدا کند، برنامه ریزی لازم برای سفر گروه دوستی پارلمانی ایران به ایتالیا در مرداد یا شهریور امسال (اوت یا سپتامبر) صورت گرفته است.

هروی با اشاره به اینکه گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا قصد دارد تا توسعه روابط ایران و ایتالیا را که تاکنون در حد شعار باقی مانده بود را به مرحله عمل در بیاورد، خاطرنشان کرد: روابط گرم و دوستانه ایران و ایتالیا باید بین دو ملت گسترش یابد و از چارچوب‌های سیاسی و دیپلماتیکی که وزارتخانه‌های خارجه دو کشور دارند خارج و به سمت گسترش روابط دو ملت و دو مجلس پیش برود.

وی با انتقاد از ضعف جایگاه بین‌المللی مجلس شورای اسلامی در عرصه دیپلماتیک و سیاست خارجی گفت: نمایندگان مجلس تلاش می‌کنند تا مستقیماً در توسعه دیپلماسی خارجی کشور ورود پیدا کنند و به همین دلیل گروه دوستی پارلمانی ایران و ایتالیا به دنبال توسعه جدی روابط با گروه دوستی ایتالیا و ایران است و سعی می‌کند تا نتایج کارآمد و عینی از توسعه روابط دو کشور حاصل شود تا موارد تشریفاتی و شعاری بین دو دولت حذف گردد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها