امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۰۴:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82456
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مؤسسه راهبردی حق‌پژوهی (مرکز تخصصی نقد و بررسی فرق، ادیان و مذاهب) در ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مؤسسه راهبردی حق‌پژوهی (مرکز تخصصی نقد و بررسی فرق، ادیان و مذاهب) در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به برپایی غرفه‌ای پرداخته که در آن آسیب‌های فرقه‌ای را به بازدیدکنندگان این نمایشگاه بیان می‌کند.

از آسیب‌های فرقه‌ای می‌توان به «از دست دادن قدرت انتخاب و اراده آزاد»، «کاهش قدرت تعقل، تعمق و تفکر»، «قضاوت ضعیف»، «توهم، اضطراب، احساس گناه گم‌گشتگی و بدگمانی»، «پذیرش کورکورانه و دوری از منطق»، «مخدوش کردن مرزهای زندگی خصوصی»، «خلق احساس کاذب حقانیت» اشاره کرد. 

«پائولو کوئلیو»

این نویسنده متولد 1947 در برزیل و صاحب 20 عنوان کتاب بوده که سابقه 3 بار بستری در بیمارستان بیماران روانی را نیز در کارنامه خود داشته است.

این نویسنده فرق‌گرا تحت تأثیر اندیشه مارکسیسم، کابالا و فراماسونری بوده و در واقع او یک جادوگر حرفه‌ای است و در آثارش، خود را یک جادوگر معرفی می‌کند. 

او در سال 1999 ضمن دیدار از رژیم اسرائیل، مورد استقبال گرم مسئولان صهیونیستی قرار گرفت، حتی شیمون پرز رئیس‌جمهور وقت اسرائیل در اجلاس داووس درباره او گفت: معنویتی که پائولو ترویج می‌دهد، عامل ثبات ما در خاورمیانه می‌شود.

پائولو در سال 1379 به دعوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انتشارات رسمی (کاروان) آثارش به ایران آمد که در واقع مترجم رسمی او در ایران آرش حجازی است که متهم قتل ندا آقاسلطان در اتفاقات سال 88 است. 

«پال توئیچل»

در سال 1965 عرفان اکنکار توسط پال توئیچل در امریکا راه‌اندازی شد. او بازنشسته نیروی دریایی امریکا بود. پال توئیچل اکنکار را سرچشمه تمام ادیان می‌داند. بعد از پال، داروین گراس و بعد از هارولد کلمپ رهبریت اکنکار را برعهده گرفتند.

اکنکار دین را ساخته دسته بشر می‌داند؛ یعنی اکنکار معتقد است که عالم 12 طبقه دارد و هر طبقه خدای مستقل و مخصوص به خود دارد. در عرفان اکنکار انسان می‌تواند به مقام خدا برسد و خدا شود؛ یعنی جهان‌بینی اکنکار، جهان‌بینی تاریکی است و جهان تاریک دارای خدایی به نام کل نیرانجان است. 

«راجنیش اشو»

اشو در سال 1931 در هند به دنیا آمد و در سال 1990 مرد. او در سال 1981 به امریکا رفت و بعد از پنج سال به علت فساد اخلاقی از امریکا اخراج شد. اشو معتقد است فرزندان و پدر و مادر در خانه در حضور هم باید برهنه باشند. او علم را به شدت نفی می‌کند و بر تکنولوژی می‌تازد.

حیازدایی از مهمترین انحرافات اندیشه اشو است. او معتقد است فرزندان یک خانواده نباید توسط پدر و مادر تربیت شوند و باید به کمن اشو سپرده شوند، به گونه‌ای که او معتقد است اگر خانواده از میان برود، بسیاری از بیماری‌های روانی و جنون سیاسی از میان خواهد رفت.

گفتنی است، بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 10 لغایت 20 اردیبهشت سال جاری در مصلای امام خمینی(ره) در حال برگزاری است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار