امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82463
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اوجبی مدیر کمیته نظارت و ارزشیابی محتوایی بیست و هفتمین نمایشگاه ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی اوجبی مدیر کمیته نظارت و ارزشیابی محتوایی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به تخلفات انجام شده طی روز نخست نمایشگاه گفت: خوشبختانه برآورد من این است که به لحاظ رعایت قوانین و ضوابط نمایشگاهی در مقایسه با سال های قبل وضعیت خیلی بهتری داریم و ناشران همکاری و مساعدت خوبی دارند.

اوجبی ضمن بیان اینکه ملاک ما این بوده که کتاب‌‌های مجوز دار 5 سال گذشته قابل عرضه باشند و اگر تاریخ مجوزشان بیش از این باشد، طبق ضوابط نمایشگاه نباید عرضه شود،‌ گفت: طبیعی است، برخی ناشران ممکن است این تخلف را داشته باشند و یا کتاب ناشر دیگری را عرضه کند.

این مقام مسئول در کمیته ارزشیابی نمایشگاه کتاب در پاسخ به خبرنگار فارس پیرامون عرضه کتاب‌های صادق هدایت و صمد بهرنگی  گفت: تاکنون مورد کتابی در این راستا منتقل نشده است، آثار نویسندگان دیکر نیز از جمله صمد بهرنگی اگر مربوط به 5 سال اخیر باشد،‌ ایرادی ندارد،‌ در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود.

این مقام مسئول درباره عرضه آثار غیر مجاز در نمایشگاه کتاب متذکر شد: چند مورد در حوزه داستان و رمان بود که ما به این‌ها مجوز انتشار نداده‌ بودیم،‌ اما عرضه شده اما مطابق با ضوابط با آن‌ها برخورد کردیم.

اوجبی هم‌چنین از تذکر به ناشری جهت طرح جلد مستهجن کتاب خبر داد و گفت: کارشناسان و ارزیابان ما روزانه در فضای شبستان به بررسی آثار مشغول هستند و ما موظف هستیم نتیجه ارزیابی‌ها را به کمیته ناشران داخلی ارائه کنیم تا آن‌ها خود نسبت به تذکر و جمع‌آوری کتاب‌ها اقدام کنند.قاعدتا کتاب‌‌ها هم جمع‌آاوری می‌شود و هم در سوابق درج می شود.
انتهای پیام/و
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها