امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۵:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82471
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارائه این نمایش به شیوه پرفورمنس آرت، که یکی از شاخه های هنرهای مفهومی است می باشد و در این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ارائه این نمایش به شیوه پرفورمنس آرت، که یکی از شاخه های هنرهای مفهومی است می باشد و در این شکل از اجرا اثر هنری پویا و در حال جابه جایی است.

 مجیدصحاف مدیر کمیته فعالیتهای جنبی در خصوص اجرای گروهها گفت:  تاثیر اجرای زنده، بر همگان پیداست. در این  نمایش از تابلوهای متفاوت در ارتباط با مفهوم مورد نظر (فرهنگ کتابخوانی و استفاده از کتاب) به شکل رو در رو با بدن و آکساسوار مربوطه ارائه می شود و با توجه به تفاوت اجراها و جذابیت بصری بازیگران امیدواریم که مورد توجه و استقبال مخاطبان قرار گیرد.

هنر مجسمه های نمایشی (پرفورمنس) تلفیقی از هنر مجسمه سازی، نقاشی، نمایش، رقص و ... است و سکوت، سکون و نقره ای رنگ بودن پرفورمِرها (بازیگران) علاوه بر اینکه آنها را از بازدید کنندگان درحالحرکت و گفتگو متمایزمی سازد، به دلیل تفاوت با سایر شیوه های تبلیغاتی که معمولا کلامی هستند، دارای جذابیت و ارجحیت خاصی می کند و در ارتباط با مفهوم ارزش کتاب و کتابخوانی و نحوه استفاده از کتاب و شیوه های مطالعاتی مدرن و تفاوت آن با سیستم سنتی می پردازند.

امکان ارتباط مستقیم مخاطب با گروه اجرایی و مشارکت مخاطب در روند اجرا باعث جذابیت وتاثیرگذاری این نمایش ها شده است و گروه های هنری سعی می کنند با ایجاد سئوالی در ذهن مخاطب او را به کنکاش در خود ورسیدن به پاسخی برای سئوال طرح شده ترغیب کنند.

این اجراها از روز آغازین نمایشگاه تا اختتامیه آن هر روز در شش نوبت اجرا می گردد که مورد بازدید تماشاگران و بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار خواهد گرفت .

خیابان هنر در نمایشگاه کتاب احداث شد
 
کمیته فعالیتهای جنبی در حاشیه برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب  تهران در مصلی امام خمینی (ره) ، خیابان هنر را با محوریت "فرهنگ و هنر" احداث نمود.

مجید صحاف مدیر کمیته فعالیتهای جنبی گفت: در این خیابان هنرمندانی از سراسر کشور به خلق اثر در زمینه های خطاطی ، نقاشی، معرق، شیشه گری، تذهیب، کاریکاتور، معرق، سفالگری، منبت، تصویر گری و... می پردازند.

مدیر این کمیته گفت: هدف از این خیابان یادآوری جایگاه فرهنگ ساز هنر در کنار فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، وی همچنین برلزوم برنامه ریزی مسئولان جهت بهره برداری از قابلیت های این هنرمندان جوان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی کمیته فعالیتهای جنبی در این خیابان غرفه طراحی و نقاشی شامل نمایش آثار نقاشی از چهره مراجع تقلید ، شهدا و نویسندگان و اجرای زنده هنر نقاشی از چهره هنرمندان و ... ، غرفه مشبک فلز و علامت سازی با نمایش آثار مشبک فلز ( تیغه های علامت ،  شیر ، غزال و ... ) ، غرفه قلم زنی ( نمایش آثار قلم زنی و آموزش ) ، غرفه خوشنویسی در سبکهای گوناگون ،  نمایش آثار جذاب خوشنویسی با اهدا رایگان خوشنویسی به بازدیدکنندگان ، غرفه معرق خط با محوریت آیات قرآن کریم و اشعار شهدا ، غرفه منبت حجم و پیکره تراشی ، غرفه قالی بافی و گلیم بافی ، غرفه سوخته کاری ، غرفه معرق سنتی ، معرق مدرن ، معرق ساقه گندم و معرق شیشه با اجرای زنده سبکهای مختلف هنر معرق و خلق آثار زیبا با موضوعیت های اشعار ، صحنه های حماسی شاهنامه و ... ، غرفه سفال گری ، کاشی کاری و سرامیک ، غرفه پتینه، نقش برجسته و ویترای ، غرفه قطاعی با اجرای زنده هنر قطاعی با محوریت احادیث از معصومین علیهم السلام و اشعار شعرای نامی ایران، غرفه تصویر سازی کتاب ، غرفه نگارگری ، تذهیب، غرفه حجم و ماکت ، غرفه کاریکاتور ، حکاکی روی سنگهای قیمتی ، نقاشی روی شیشه ، غرفه مشاوره ورزشی و تناسب اندام با حضور قهرمانان برجسته ایران و جهان در رشته های بدنسازی و آمادگی جسمانی ، غرفه رباتیک و ..... از غرفه های موجود در خیابان هنر می باشد که همه روزه به هنرنمایی و ارائه برنامه می پردازند.
 
مسابقه چرا می خوانم؟ برای اولین بار در نمایشگاه کتاب تهران
 
مسابقه چرا می خوانم از برنامه های تدارک دیده کمیته فعالیتهای جنبی برای بازدیدکنندگان بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است که در ایام برگزاری نمایشگاه اجرا می شود.

این مسابقه با هدف ایجاد فضایی برای تفکر و بازاندیشی در مورد فلسفه مطالعه و لزوم کتابخوانی، ایجاد محیطی برای تنوع در محیط شلوغ نمایشگاه، رصد نظرات مخاطبان و بازدیدکنندگان درخصوص کتابخوانی و امکان برنامه ریزی های آینده برگزار می شود.

مجید صحاف مدیر کمیته فعالیتهای جنبی در باره نحوه اجرای طرح گفت: در این طرح مخاطبان و بازدیدکنندگان بعد از حضور در غرفه چرا می خوانیم به یک سوال کلی با عنوان "چرا می خوانم" پاسخ می دهند و نظر خود را بر روی کاغذ استیکر (کاغذ رنگی چسب دار) نوشته  و خود فرد بر روی دیواره ای که مخصوص این کار می باشد می چسباند و در معرض دید دیگران قرار می دهد. در پایان هرشب به تعدادی از افرادی که زیباترین مجلات را نوشته اند هدیه ای اهدا خواهد شد.

این طرح در چهار نقطه نمایشگاه شبستان اصلی، سالن کودک و نوجوان ، سالن بین الملل برگزار میشود.
 
*برگزاری جنگ شادی در نمایشگاه کتاب تهران
 
جنگ شادی یکی از برنامه های کمیته فعالیت های جنبی است که در 10 روز برگزاری نمایشگاه کتاب محفلی شاد را برای بازدیدکنندگان بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، فراهم آورده است.

در این جنگ شادی خوانندگان، شاعران و هنرمندان مطرح کشور به اجرای برنامه های شاد و مفرح بخش به همراه پخش استودیویی موسیقی زنده می پردازند و با بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب ارتباط صمیمی برقرار می کنند.

با توجه به اینکه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران محفلی برای بازدید فرهیختگان و کتاب دوستان است، جنگ شادی بیشتر با هدف شاد کردن قشرهای مختلف مردم از جمله دانش آموزان و دانشجویان و کودکان و برقراری ارتباط و ایجاد علاقمندی آنها به کتاب هر روز از ساعت 10 صبح تا 17 برگزار می شود.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از 10 الی 20 اردیبهشت در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.
 
*اطلاع از آخرین اخبار فرهنگی هنری با ارسال پیامک بدون متن
 
کمیته فعالیت های جنبی بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، سامانه پیامکی را برای ارسال اخبار نمایشگاه کتاب به بازدیدکنندگان راه اندازی کرده است

به گزارش روابط عمومی کمیته فعالیتهای جنبی این سامانه به منظور رفاه حال بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب و امکان اطلاع از تمامی اخبار فعالیت ها و برنامه های فرهنگی هنری نمایشگاه کتاب از طریق ارسال پیام کوتاه راه اندازی شده است.

مجید صحاف مدیر کمیته فعالیتهای جنبی در خصوص اجرای این طرح گفت: بازدیدکنندگان می توانند با ارسال یک پیامک بدون متن به شماره 1000027 از اجرای برنامه های متعدد فرهنگی و هنری نمایشگاه کتاب مطلع شوند.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، از 10 الی 20 اردیبهشت در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود.
 
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها