امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۲:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82474
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، پروژه «کتابرانه» ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، پروژه «کتابرانه» پروژه‌ای است شخصی که به همت زوج ایرانی سروناز هرانر و مهدی یزدانی صورت گرفته است.

کتابرانه به منظور ارتقاء سطح فرهنگی و ایجاد حس امید، انگیزه و صلح در میان شهروندان راه‌اندازی شده است. این طرح در سال 1388 آغاز به کار کرد و از آن زمان نخستین کتابفروشی سیار ایران در نظر گرفته شد.

این زوج برای اجرای این طرح از خودروی شخصی خود و تعدادی کتاب و موسیقی برگزیده استفاده می‌کنند، به گونه‌ای که آنها مردم را در سطح شهر سوار کرده و برایشان از کتاب سخن می‌گویند و از طریق این گفتمان دوستانه، شهروندان را به داشتن امید، صلح و هنر خواندن تشویق و مردم را به مطالعه کتاب، فکر کردن بهتر و پیشرفت هر چه بیشتر ترغیب می‌کنند. 

کتابرانه در سال 1391 از سوی سازمان ملل متحد به عنوان یک الگوی فرهنگی شناخته شد و این طرح نیز در نهایت در سال 1392 مورد حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

مهدی یزدانی یکی از مؤسسان این طرح، بیان داشت: کتابرانه امسال در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حدود 30 عنوان کتاب و 30 عنوان موسیقی سنتی و کلاسیک را به بازدیدکنندگان این نمایشگاه ارائه می‌کند که آثار در حوزه تاریخ و ادبیات است. 

وی در باره استقبال مردم از این طرح می‌گوید: خوشبختانه طرح کتابرانه باعث جذابیت در مخاطب شده است، چرا که گاهی اوقات فروختن کتاب و موسیقی بیشتر به کالاهایی معمولی تغییر یافته است، اما با این طرح توانسته‌ایم انگیزه مطالعه کتاب را در مخاطبان بیشتر کرده و آنها را به زندگی با آرامش سوق دهیم.
انتهای پیام/و
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها