امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82475
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاجر دلیلی، نماینده مرکز مطالعات فلسطین نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: در بخش ترویجی سالن یاس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هاجر دلیلی، نماینده مرکز مطالعات فلسطین نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: در بخش ترویجی سالن یاس قسمتی به آثار منتشر شده با موضوع فلسطین اختصاص یافته است و 136 عنوان کتاب فارسی و 65 عنوان کتاب به زبان عربی در این بخش در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است. این آثار براساس موضوع‌هایی نظیر «یهود و صهیونیست»، «حق بازگشت فلسطینیان»، «بیت‌المقدس و اسناد تاریخی»، «غزه»، «حزب‌الله» و «کتاب‌شناسی فلسطین» دسته‌بندی شده‌اند.
 
وی ادامه داد: «حمایت قانونی» از جمله کتاب‌های مرکز مطالعات فلسطین بوده که در آن کلیه مصوبات قانونی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان از اول انقلاب اسلامی تا سال 92 که در حمایت با موضوع فلسطین تصویب شده، آورده شده است.
 
دلیلی در معرفی یکی دیگر از آثار عرضه شده در این بخش گفت: «اخراج فلسطینیان» دیگر اثر شاخصی است که در این غرفه به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنیم. این کتاب نوشته «نورالدین مصالحه» و ترجمه «فریده مبینی» است. مولف در این اثر به افشای طرح‌ها و برنامه‌های سازمان‌یافته صهیونیست‌ها در اجبار ساکنان اولیه فلسطین به ترک سرزمین‌های خود در سال‌های 1948- 1882 میلادی پرداخته است.
 
او ادامه داد: ما در غرفه ترویجی فلسطین در سالن یاس، با بروشور و توضیحات کتاب‌های شاخص درباره فلسطین را به بازدیدکنندگان معرفی می‌کنیم. همه‌چنین نقشه‌ای سه زبانه از این کشور در غرفه نصب کرده‌ایم که مخاطبان‌مان با موقعیت جغرافیایی فلسطین به راحتی آشنا شوند.
 
به گفته دلیلی در بسته‌ پیشنهادی که مجمع ناشران انقلاب اسلامی با موضوع «صهیونیست‌شناسی» تهیه کرده، کتاب‌های قابل توجه و مناسب این موضوع به‌خوبی دسته‌بندی و معرفی شده است. با این روش علاقه‌مندان به آشنایی با کشور فلسطین و صهونیست به‌راحتی می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز خود را یافته و تهیه کنند.
 
وی در پایان یادآور شد: در مرکز مطالعات فلسطین دو بخش عمده در حوزه کتاب وجود دارد. بخش اول کتاب‌خانه‌ای تخصصی با 9000 عنوان است که در آن آثاری به زبان فارسی، انگلیسی و عربی نگهداری و مخاطبان عرضه می‌شود. به جرات می‌توان گفت که این کتاب‌خانه یک گنجینه با ارزش در رابط با فلسطین است. بخش دوم این مرکز به نمایشگاه دائمی کتاب موسسه اختصاص دارد که علاقه‌مندان و محققان می‌توانند کتاب‌های خود را از آن‌جا تهیه کنند.
 
گفتنی است مجمع ناشران انقلاب اسلامی در بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عهده‌دار برپایی سالن «یاس» است و قرار است تجربه موفق دو سال گذشته را تکرار کند. پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در قالب برگزاری نشست‌ها و هم‌فکری‌ها، ایجاد پاتوق جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، برگزاری نشست با چهره‌های شاخص حوزه کتاب از جمله نویسندگان و ناشران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و حضور کارشناسان زبده برای ارایه مشورت در زمینه سیرهای مطالعاتی و... از جمله برنامه‌های مهم این مجمع در سالن یاس نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است.
 
پایان پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها