امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82487
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز (12 اردیبهشت) از سالن یاس و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز (12 اردیبهشت) از سالن یاس و بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

بخش‌های همچون «روان‌شناسی»، «ادبیات معاصر ایران»، «رمان جهان»، «ادبیات پژوهشی» در سالن یاس مورد بازدید معاون فرهنگی ک محمد اللهیاری، مدیر نمایشگاه و مجید صحاف، مدیر بخش جنبی نمایشگاه همراهی می‌کردند، قرار گرفت و یاسر احمدوند، معاون اجرایی مجمع ناشران انقلاب اسلامی توضیحاتی را در خصوص اقدامات صورت گرفته در این سالن ارایه کرد.

بسته‌های پیشنهادی کتاب سامانه کارشناسی مجمع و سیرهای مطالعاتی که با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری ویژه نمایشگاه بیست و هفتم تهیه و در بخش‌های مختلف سالن یاس توزیع شده است، مورد توجه صالحی قرار گرفت.

گفتنی است صالحی دقایقی نیز در سومین نشست عصرانه شعر سالن یاس شرکت کرد و ضمن تشکر از  کسانی که بحث ادبیات، این ثروت ملی را زنده نگه می‌دارند، گفت: در گذشته تاریخی ایران در حوزه ادبیات به فرم و مضمون توجه می‌شد. پس از انقلاب اسلامی نیز مزایایی به آن اضافه و با ادبیات انقلاب عجین شده است. مضامینی همچون ایثار و مقاومت در مضمون سوژه‌ها وجود دارد. این مسیر درخشان نشان می‌دهد که به ادبیات غنی ایران محتوای بسیاری اضافه گشته است.

وی افزود: در این راه افراد بسیاری همچون قیصر‌ها، سلمان هراتی‌ها و... از ادبیات مقاومت صحبت کرده‌اند که روحشان در این گونه مجالس ناظر است. این گفتگوها پیرامون ثروت غنی افزایش‌یافته ای است. ثروت ما علاوه بر انرژی هسته‌ای، فرهنگ، زبان و اندیشه ماست که قدمتی تاریخی دارد که میراث ملت ماست و در دهه‌های اخیر رشد پیدا کرده است.

پایان پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها