امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۳:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8249
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» صبح امروز ‌3 دستگاه ترن‌ست و 12 واگن مسافری ساخت داخل وارد ناوگان ریلی کشور شد. مدیرعامل ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» صبح امروز ‌3 دستگاه ترن‌ست و 12 واگن مسافری ساخت داخل وارد ناوگان ریلی کشور شد.

مدیرعامل را‌ه‌آهن در این مراسم اظهار داشت: با هدف توسعه و بهسازی ناوگان ریلی در جهت ارتقای سطح خدمات و افزایش رضایتمندی مسافران، افزایش ظرفیت ناوگان ریلی با بهره‌گیری حداکثری از توان متخصصان داخلی در دستور کار راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

عبدالعلی صاحب‌محمدی ادامه داد:‌ جهت تحقق این هدف، اکنون با بهره‌برداری از سه دستگاه ترن‌ست و واگن‌های مسافری جدید که با همکاری شرکت واگن پارس و گروه صنعتی پلور سبز وارد ناوگان شده است، گامی دیگر در مسیر توسعه و آبادانی کشور ‌برمی‌داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: طراحی ترن‌ست تعریف شده در این مجموعه براساس تکنولوژی‌های مورد تأیید و روز دنیا است؛ این ترن‌ست‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند با سرعت و ایمنی بالا بر روی خطوط غیر برقی حرکت کنند.

وی با بیان اینکه کل مجموعه ترن‌ست از طریق کابین راننده مستقر در انتهای ترن‌ست قابل کنترل است، افزود: سیستم کشش و سایر تجهیزات در زیر واگن نصب شده‌اند به گونه‌ای که حداکثر فضای داخلی برای مسافرین فراهم شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ترن‌ست‌ها به دلیل برخورداری از طراحی پیشرفته در بخش بوژی و آلات ناقله، سیستم تهویه مطبوع و مناسب و همچنین بالا بودن قابلیت اطمینان به دلیل تقسیم نیروی کشش در بین واگن‌ها، آسایش و راحتی همراه با ایمنی و سرعت را برای مسافرین قطار تأمین می‌کند.
 
صاحب‌محمدی یادآور شد: بهره‌برداری از 3 ترن‌ست جدید در حالت یک سیر در روز سالانه بیش از 270 هزار سفر و در حالت دو سیر در روز سالانه بالغ بر 540 هزار سفر ایمن و سریع به ظرفیت حمل و نقل ریلی مسافری اضافه می‌کند.

وی با اشاره به وجود 252 صندلی در ترن‌ست و حداکثر سرعت بهره‌برداری 160 کیلومتر بر ساعت، اضافه کرد: این ترنست‌ها مجهز به امکانات صوتی و تصویری، صندلی قابل تنظیم، سیستم تعلیق پیشرفته که نرمی و راحتی مناسبی در سفر ایجاد می‌کند، سیستم تهویه مناسب، سرویس‌های بهداشتی معمولی و همچنین ویژه معلولین و نیز فضای ویژه صندلی چرخدار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: ارزش 3 دستگاه ترن ست که اکنون در مرحله بهره‌برداری قرار دارند حدود 15 میلیون یورو معادل بیش از 450 هزار میلیون ریال است.

* بهره‌برداری از 12 دستگاه واگن مسافری پلور سبز

مدیرعامل راه‌آهن یادآور شد: سری جدید واگن‌های مسافری شرکت گروه صنعتی پلور سبز به دست متخصصان توانمند ایرانی مطابق با استانداردهای راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت حمل 40 نفر و مجهز به سیستم صوتی و تصویری تمام دیجیتال و تهویه مطبوع ساخته شده است.

وی ادامه داد: این واگن‌ها دارای عرض نرمال 1435 میلی‌متر و بوژی Y32R با سرعت 160 کیلومتر در ساعت است.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه این واگن‌ها جهت بهره‌برداری در مسیرهای طولانی مناسب هستند، یادآور شد: ارزش 12 واگن موردنظر 8.4 میلیون یورو است که صرفه‌جویی ارزی حدود 27 میلیارد تومان را به همراه دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها