امروز : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 3
۰۱:۲۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 825
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 236
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از مبلغان، استادان، دانشجویان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس از قم آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی پیش از ظهر امروز در دیدار جمعی از مبلغان، استادان، دانشجویان و رابطان جبهه پایداری با مردم اظهار کرد: بانوان در فعالیت سیاسی امروز می‌توانند نقش عمده‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به تفاوت انتخابات سال جاری با سال‌های گذشته گفت: در انتخابات سال‌های گذشته یک نوع دو شرایط قطبی پدید می‌آمد که در این حوزه یک یا دو نفر نماینده مردم متدین و اصولگرا بودند و در برابر یک نفر نماینده گروه مقابل بود که دلبستگی چندانی به ارزش‌های اسلامی نداشتند.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ادامه داد: در این زمینه وظیفه مشخص می‌شود و فرد می‌داند کدام گروه را تقویت کند و کسانی که علاقه‌مند به فعالیت در حوزه اسلام هستند وظیفه خود را می‌دانند و با توجه به همت خود از شرایط استفاده می‌کردند.

وی یادآور شد: انتخابات امسال دو قطبی نیست و تنها رقابت بین اصولگرایان است البته طرف مقابل فعال است و به راه خود دلبستگی دارد ولی چندان رقابت دو قطبی نیست.

آیت‌الله مصباح‌یزدی یادآور شد: عده فراوانی از اصولگرایان بوده و کم و بیش از صلاحیت‌های نسبی برخوردار هستند بنابراین در این شرایط باید اصلح را شناخت.

وی عنوان داشت: باید معیارهای تشخیص اصلح را شناسایی کرد بنابراین از نظر تشخیص وظیفه مشکل است و پراکندگی کاندیداهای اصولگرا یک خطر محسوب می‌شود.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی با اشاره به فتنه 88 گفت: پس از این واقعه شرایط مناسبی برای اصحاب فتنه وجود ندارد و آنها بسیار تلاش کردند با پوشش‌هایی کاندیدای خود را انتخاب کنند زیرا همان اندازه که کاندیدایی را معرفی کنند برای آنها پیروزی است و تنها نگران هستند شورای نگهبان صلاحیت آنها را رد کند.

وی خاطرنشان کرد: شیطان بیکار نیست و گروه‌های مختلف سعی دارند آگاهانه و ناآگاهانه با سناریوهای مختلف در انتخابات مشارکت فعالی داشته باشند و حتی امید به پیروزی داشته باشند.

آیت‌الله مصباح یزدی عنوان داشت: بعید نیست چند گروه که در ظاهر 180 درجه با یکدیگر اختلاف دارند در انتخابات با یکدیگر متحد شوند ولی از طرف دیگر احتمال اینکه اصولگرایان متحد شوند و کاندیدای واحدی را معرفی کنند بسیار ضعیف است.

وی تصریح کرد: افرادی که در زمینه سیاست داخلی، بین‌الملل و انرژی هسته‌ای امتیازاتی دارند ممکن است بر اساس احساس وظیفه برای انتخابات کاندیدا شوند ولی شیطان آرام نمی‌نشیند و برخی از این افراد احساس می‌کنند که احساس وظیفه است در حالی که انگیزه درونی آنها چیز دیگری است.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی عنوان داشت: گفت‌وگوهای فراوانی بین دلسوزان انقلاب در زمینه وحدت بین اصولگرایان مطرح شده تا آرا متفرق نشده و زمینه برای رقیب مخالف ارزش‌ها فراهم نشود.

وی ادامه داد: همیشه تناسب کیفی بین حاکم و برآیند جامعه وجود دارد و این برآیند عموم مردم هستند که فعالیت‌های اجتماعی حاکم متناسب با آن است.

آیت‌الله مصباح یزدی با تأکید بر اصلاح خود در درجه نخست گفت: چیزی که سبب پیشرفت، پیاده‌ شدن احکام و مسائل اسلامی می‌شود برای ما مهم باشد و مسائل اقتصادی در درجه دوم باید در نظر گرفته شود.

وی عنوان داشت: باید توجه داشت چه کسی به ارزش‌های اسلامی پایبند است بنابراین اگر طالب اسلام و ارزش‌های اسلامی هستیم باید ببینیم چه کسی دلبستگی بیشتری به اسلام دارد.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه تجربه 35 ساله ثابت کرده بقای اسلام و ارزش‌های اسلامی در گرو وجود رهبری صحیح است گفت: تبعیت از ولی فقیه دومین معیاری است که در انتخاب کاندیدای اصلح باید در نظر گرفته شود و این تبعیت باید به طور جدی صورت گیرد نه اینکه تنها شعار باشد و فرد در برخورد با نظر مخالف خود قهر کند.

وی یادآور شد: با وجود آنکه مسلمانان کشورهای افغانستان، عراق، سوریه و مصر فعالیت زیادی داشته‌اند ولی هیچ کدام موفق نشده‌اند و انقلاب مصر به دلیل محروم بودن از نعمت ولی فقیه 35 سال تأخیر افتاده است. 

آیت‌الله مصباح یزدی توانمندی و کارایی برای مدیریت جامعه را از دیگر ویژگی‌های کاندیدای اصلح ذکر کرد و افزود: کاندیدای اصلح باید با زیرکی و هوش خود از افتادن در دام نقشه‌های دشمنان جلوگیری کند زیرا اگر فراست لازم را نداشته باشد شیاطین وی را در دام می‌اندازند.

وی عنوان داشت: با توجه به مشکلات جهانی موجود کسی که تجربه مدیریت نداشته باشد بعید است بتواند این مسئولیت را عهده‌دار شود.

رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی یادآور شد: توسل به ائمه اطهار(ع) نباید فراموش شود تا بتوانیم سرنوشت خوبی برای کشور رقم بزنیم.
انتهای پیام/78003/و40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها