امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82514
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادامه پیدا کردن جلسات اصولگرایان با جامعه روحانیت مبارز، دیدار حزب ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ادامه پیدا کردن جلسات اصولگرایان با جامعه روحانیت مبارز، دیدار حزب کارگزاران با پدر معنویشان، عدم مجوز برای جامعه مدرسین، آغاز فعالیت‌های انتخاباتی اصلاح طلبان، فعالیت دوباره حزب منحله مشارکت!، برگزاری کنگره دو حزب اصولگرا در دو فصل،برگزاری ششمین کنگره سازمان دانشجویی حزب کار، حضور یکی مرد خاکستری و یکی از سران در دانشگاه شهید بهشتی  و لیست جدید طیف هاشمی با نام "مجتهدان مصلح و معتدل"!! برخی از مهمترین خبرهای منتشر شده مربوط به احزاب در رسانه‌ها بود.

جلسات مشترک اصولگرایان با جامعه روحانیت مبارز همچنان ادامه دارد

در هفته ایی‌که گذشت محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در گفت‌‌وگو با فارس با اشاره به جلسه مشترک برخی اصولگرایان با جامعه روحانیت مبارز اشاره کرد و گفت: این جلسات برای هماهنگی و وحدت بین اصولگرایان برگزار می‌شود، در این جلسه چگونگی راه‌های تقویت هماهنگی بین عامه اصولگرایان است و گروه، حزب یا تشکیلات خاصی مورد نظر نیست.

اسدالله بادامچیان، نایب رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری هم گفت: ما با جامعه روحانیت مبارز همراه هستیم و جدایی بین ما وجود ندارد زیر امام(ره) فرمودند با روحانیت همراه باشید و ما نیز هیچگاه از روحانیت جدا نبوده و نیستیم.

بادامچیان ادامه داد: ما سعی و همتمان این است که گفتمان وحدت و همگرایی را در کشور فارغ از جمع اصولگرایی گسترش دهیم

وی تصریح کرد: برآنیم در این مسیر از همه کسانی که با نظام همراه هستند دعوت کنیم که نمونه عملی آن در مراسم ترحیم مرحوم عسکر اولادی شاهد بودیم.

همچنین سید محمد حسینی، وزیر ارشاد دولت دهم با بیان اینکه جلسات هم‌اندیشی اصولگرایان مقدمات «ائتلاف بزرگ» را فراهم می‌کند، گفت: این گفت‌وگوها می‌تواند مفید و سازنده باشد و حداقل فایده‌اش این است که از بعضی تنش‌ها و اختلافات جلوگیری می‌کند.

دولت روحانی تداوم دولت سازندگی است/ ما فرزندان فکر و راه توسعه‌ رفسنجانی هستیم

در هفته‌ای که گذشت اعضای حزب کارگزاران دیداری با هاشمی رفسنجانی داشتند، که در این جلسه غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران با بیان اینکه ایده اولیه حزب کارگزاران در دولت هاشمی کلید خورد،‌ گفت: دولت روحانی تداوم دولت سازندگی است.

کرباسچی خطاب به هاشمی گفت: اجازه می‌خواهم بگویم بنیانگذار واقعی کارگزاران شما هستید که 19 سال قبل با پشتگرمی به شما و برای ادامه راه شما این حزب را ایجاد کردیم.

وی با بیان اینکه خود را فرزندان فکر، توسعه و راه هاشمی دانست، خاطرنشان کرد: چه نسل اول کارگزاران که همکاران شما در دولت سازندگی بودند و چه نسل جدید کارگزاران که در این جلسه معارفه می‌شوند که البته شما آنها را می‌شناسید به راه توسعه باور دارند و البته بیش از حزب کارگزاران شرایط اجتماعی و سیاسی کشور آنها را به فکر گفتمان کارگزاران نزدیک کرد تا جایی که اکنون ما به عنوان نسل اول از آنان به عنوان نسل جدید کارگزاران برای مرکزیت حزب دعوت کردیم.

همچنین معاون اول رئیس جمهور نیز در دیداری که 21 فروردین ماه در سعد آباد با اعضای شورای مرکزی جدید و قدیم این حزب داشته، با اشاره به تخلفات بابک زنجانی، گفته است: بابک زنجانی از سازمان تامین اجتماعی نیز 30 هزار میلیارد تومان پول گرفته که آن را نیز پرداخت نکرده و هیچ ردی از این پول‌هایی که گرفته برجا نگذاشته است.

جهانگیری ادامه داد: وی هنوز حاضر به ادای بدهی‌های خود به دولت نشده است و دولت هم راهی برای استیفای قهری آن ندارد؛ گرچه درآمدها و ثروت بابک زنجانی با حمایت‌هایی در ایران کسب شده اما او تقریبا هیچ سرمایه‌گذاری موثری در داخل کشور انجام نداده است و جز قطعه زمینی در ایران‌ زمین و هواپیمایی قشم سرمایه‌ای در ایران ندارد تا بدهی دولت از آن تامین شود.

البته بعد از انتشار جزئیات دیدار جهانگیری با اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران که در هفته نامه وابسته به این تشکل منتشر شده بود، اسحاق جهانگیری با انتشار توضیحاتی در خصوص میزان بدهی بابک زنجانی به سازمان تامین اجتماعی، خبر هفته نامه صدا را تکذیب کرد.

فعالیت جامعه مدرسین نیازمند مجوز کمیسیون ماده 10 نیست

در هفته‌ای که گذشت و پس از اعلام نظر کمیسیون ماده 10 احزاب درباره غیرقانونی بودن فعالیت سیاسی جامعتین و اظهار نظر بخشایش عضو این کمیسیون مبنی بر اینکه «جامعتین برای صدور مجوز قانونی تقاضا نکرده و از نظر کمیسیون ماده 10 فعالیت آنها غیر قانونی است چراکه آنها می‌گویند ما صنف هستیم اما کار سیاسی می‌کنند لذا بهتر است تقاضای مجوز کنند»،‌ تحرکاتی از سوی برخی جریان‌های افراطی اصلاح‌طلب برای هجمه به این دو تشکل مذهبی و باسابقه اصولگرا شکل گرفت. برخی اعضای جامعتین در گفت‌و‌گو با فارس با موضع‌گیری در این زمینه به نقد رویکرد جدید وزارت کشور در رابطه با حزبی کردن، فعالیتِ تشکل‌های مذهبی و با سابقه پرداختند.

حجت الاسلام ممدوحی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  با بیان اینکه طرح موضوع دریافت مجوز حرکت حزبی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم غلط است، گفت: عملکرد این جامعه با انجام اقدامات علمی، پژوهشی، مذهبی و... را نمی‌توان با فعالیت حزبی و سیاسی یک تشکل مقایسه کرد.

ممدوحی خاطرنشان کرد: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انجام اقدامات علمی، پژوهشی، مذهبی و ماهیت و جایگاه بسیار تاثیرگذار در بین مردم را نمی‌توان با فعالیت حزبی و سیاسی یک تشکل مقایسه کرد.

همچنین پس از اعلام نظر کمیسیون ماده 10 احزاب درباره غیرقانونی بودن فعالیت سیاسی جامعتین و اظهار نظر بخشایش عضو این کمیسیون مبنی بر اینکه «جامعتین برای صدور مجوز قانونی تقاضا نکرده و از نظر کمیسیون ماده 10 فعالیت آنها غیر قانونی است چراکه آنها می‌گویند ما صنف هستیم اما کار سیاسی می‌کنند لذا بهتر است تقاضای مجوز کنند»،‌ تحرکاتی از سوی برخی جریان‌های افراطی اصلاح‌طلب برای هجمه به این دو تشکل مذهبی و باسابقه اصولگرا شکل گرفت.

در همین زمینه حجت‌الاسلام جعفر شجونی عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه ما در حال حاضر بیش از 30 سال است که به نظر آیت‌الله مهدوی کنی عمل می‌کنیم و جامعتین خود را در راس احزاب می‌داند، اظهار داشت: پس از روی کار آمدن دولت جدید، کمیسیون ماده 10 احزاب بر قانونی نبودن فعالیت ما تاکید کرد.

شجونی ادامه داد: ما هیچگاه مانند مجمع روحانیون که ریشه معنوی و مردم پسند ندارد، برای نام‌نویسی به کمیسیون ماده 10 نمی‌رویم که بگوییم ما هم مانند آنها هستیم.

عضو جامعه روحانیت مبارز تحرکات اخیر برای غیرقانونی عنوان کردن فعالیت جامعه روحانیت را ناشی از روی کار آمدن دولت جدید دانست و افزود: این جریان حتماً فردا ادعا خواهد کرد امام با کدام مجوز شاه را سرنگون کرد از این رو این مسائل تحریک‌آمیز و فتنه‌گون است.

وی با تاکید بر اینکه جامعه روحانیت زیر بار این مسئله نرفته و نمی‌رود، تصریح کرد: قرار است این موضوع در جلسه آینده جامعه روحانیت مطرح شود و به بررسی مصوبات کمیسیون ماده 10 بپردازیم.

شجونی در خصوص نظر دبیرکل جامعه روحانیت در این باره نیز گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی مخالف حزب شدن جامعه روحانیت است و اصلاً این موضوع را قبول ندارد.

این گزارش و اظهارات با بازتاب‌های فراوانی در رسانه‌ها مواجه شد و حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور نیز گفت هرگونه مصاحبه اعضای کمیسیون ماده 10 اظهارنظر شخصی است و نظر کمیسیون ماده 10 احزاب به شمار نمی‌رود تاکنون این کمیسیون هیچ مصوبه‌ و مصاحبه‌ رسمی  در خصوص جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز نداشته است.

این سخن امیری باعث شد که احمد بخشایش، بار دیگر بر صحت این مطلب که در خصوص اخذ مجوز جامعتین در کمیسیون ماده 10 احزاب بحث شده است  تاکید کند.

برپایه این گزارش  بخشایش عضو کمیسیون ماده 10 احزاب  در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: ما در این موارد نظر شخصی نمی‌دهیم، از این رو در کمیسیون در این باره بحث شد هر چند برخی می‌گفتند نیازی به این کار نیست اما برخی تأکید کردند که باید این کار دنبال شود.

بخشایش با تأکید بر اینکه ما اگر بخواهیم در خصوص فعالیت احزاب و تشکل‌ها نظر شخصی خود را بگوییم این موضوع را اعلام می‌کنیم گفت: سخنگوی وزارت کشور در کمیسیون ما نیست که گفته این مباحث شخصی مطرح شده است؛ مگر ما در کار آنها دخالت می‌کنیم؟ بنابراین آنها نیز در متن صحبت‌های ما نیستند.

عضو کمیسیون ماده 10 احزاب با اشاره به این موضوع که گفته می‌شود جامعتین از پرداختن به این موضوعات ناراحت است، ادامه داد: برای جامعه مدرسین که حضرت امام (ره) برای آن دستور داده است می‌توان آن را نوعی مجوز دانست اما جامعه روحانیت از امام و رهبری مجوزی ندارد. لذا وقتی این مباحث در مصاحبه‌ها مطرح می‌شود آنها نیز عکس‌العمل نشان می‌دهند، البته جامعتین از بزرگان کشور هستند.

وی ادامه داد: من خودم دانشجوی دانشگاه امام صادق (ع) بوده‌ام و با آیت‌الله مهدوی‌کنی نیز قبل از اینکه به مجلس بیایم صحبت کرده‌ام، ایشان می‌گفت که کار ما علمی و پژوهشی است اما در پاسخ گفتیم نهادهای مختلفی کار مذهبی و پژوهشی می‌کنند و کسی به آنها کاری ندارد و مهم کار سیاسی است که دنبال می‌شود.

بخشایش تصریح کرد: با توجه به اینکه جامعه روحانیت برای انتخابات مجلس و خبرگان لیست می‌دهد و درباره انتخابات ریاست جمهوری اعلام نظر می‌کند یعنی این وجه، بر کارهای پژوهشی و مذهبی غلبه دارد از این رو بهتر است که آنها برای اخذ مجوز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه قضیه جامعه مدرسین به خاطر دستور امام موضوعش فرق می‌کند، اظهار داشت: نظر شخصی در کار ما نیست و کسانی که این حرف را می‌زنند بهتر است کار وزارت کشور را دنبال کنند که از عدم مدیریت و کارآمدی رنج می‌برد و تعاملش با مجلس ضعیف است، اگر اینطور باشد بهتر است آنها جای ما به کمیسیون بروند.

شورای مشورتی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس از مثلث رفسنجانی، حسن خمینی و ناطق استفاده می‌کند

در هفته‌ای که گذشت تکاپوی زود هنگام اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس نکته قابل توجهی بود بطوریکه در همین راستا حسین کاشفی عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان در گفت‌وگویی از تاکید خاتمی برای استفاده از نظرات هاشمی‌رفسنجانی، ناطق نوری و سیدحسن خمینی برای انتخابات مجلس دهم خبر داد و گفت: با وجود شورای مشورتی دیگر نیازی به تشتت تشکیلات میان اصلاح‌طلبان نیست.

کاشفی با بیان اینکه احزاب فعال اصلاح‌طلب و شورای هماهنگی در شورای مشورتی نمایندگانی دارند تصریح کرد: این شورا در حال حاضر از جامعیت برخوردار بوده و همه طیف‌های اصلاح‌طلب در آن حضور دارند.

عضو حزب منحله مشارکت ادامه داد: جلسات شورای مشورتی هر دو هفته یکبار تشکیل می‌شود و بیشتر جنبه کارشناسی دارد چراکه افراد دارای تجربه مدیریتی و فعالیت سیاسی که در آن حضور دارند می‌توانند پیش‌بینی‌های خود را به دولت منتقل کنند.

همچنین در همین راستا سخنگوی حزب اسلامی با اشاره به برنامه حزب اسلامی کار برای انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره آتی اظهارداشت: یکی دیگر از مواردی که در جلسه شب گذشته مطرح شد برنامه حزب برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و بررسی قوانین مجلس شورای اسلامی برای کاندیداتوری نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود که به نظر اعضا باید در این زمینه اصلاحاتی صورت بگیرد تا بستری فراهم شود تا همه افراد نخبه بتوانند در چارچوب سیاست‌های کلی نظام فعالیت کنند.

همچنین محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به پیشنهاد منتجب‌نیا مبنی بر تشکیل جبهه واحد اصلاح‌طلبان اظهار داشت: ما به دنبال راهکاری برای تشکیل یک جبهه واحد هستیم، اما اینکه این سازوکار چگونه باشد بحث کردن درباره آن زود است و در آینده اعلام خواهد شد.

عارف در ادامه با بیان اینکه سفرهای استانی اخیر بنده ربطی به انتخابات ندارد خاطرنشان کرد: هدف از این سفرها افتتاح دفاتر بنیاد امید ایرانیان است و از آنجا که من علاقه خاصی به دانشجویان دارم سعی می‌کنم در هر استان جلسه‌ای با دانشجویان داشته باشم.

فعالیت تابلو دار حزب منحله مشارکت در استان‌ها

همچنین در هفته‌ای که گذشت برخی گزارش‌ها از راه‌اندازی دفاتر حزب منحله مشارکت در تمام استان‌ها با تابلوهای مستقیم و یا در پوشش برخی از سازمان‌ها حکایت کرد.

بر اساس این گزارش تنها استان کرمان از این قاعده مستثنی است و هنوز دفتری از سوی حزب منحله مشارکت در آن تأسیس نشده است.

گفته می شود 3 محور اصلی حزب مشارکت در فعالیت های اخیر خود عبارت از «عدم موضوع‌گیری صریح نسبت به رهبری »، «عدم ائتلاف با دولت » و «پیش قراول انتقاد از دولت نبودن » است.

خاطرنشان می شود در سال 88 که همانند «جنگ احزاب» اپوزیسیون داخلی متشکل از همه طیف‌ها همراه و همسو با اپوزیسیون خارجی و با حمایت همه جانبه نظام سلطه تمام قد در مقابل نظام و رای مردم قد علم کرد، حضور آگاهانه مردم و درایت رهبری با انحلال حزب مشارکت و سازمان مجاهدین توأم شد و فتنه 88 پایان یافت.

با شروع کار دولت یازدهم، همچنین آزادی برخی از فتنه گران از زندان، اعضای این حزب منحله توانستند خود را به دولت نزدیک کنند و به دنبال سهم خواهی از دولت برآمدند.

این افراد در ابتدا با برگزاری همایش ها و سمینار ها خود را به تریبون ها رساندند و از این طریق اولین خواسته های خود در خصوص آزادی سران فتنه را مطرح کردند.

لازم به ذکر است که چندی پیش نیز در پی فک پلمب غیرقانونی دفتر مرکزی این حزب‌ منحله دادستانی تهران بار دیگر دفتر این حزب منحله را پلمب کرد.

برگزاری کنگره دو حزب اصولگرا در دو فصل

در هفته‌ای که گذشت همچنین احزاب اصولگرا هم با اعلام خبرهایی از حزب متبوعشان بی خبر نبودند در همین راستا سیدکمال‌الدین سجادی دبیرکل جامعه اسلامی کارمندان، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری مجمع عمومی تشکل متبوعش برای انتخاب اعضای شورای مرکزی، اظهار داشت: مجمع عمومی حداکثر تا تابستان سالجاری تشکیل جلسه خواهد داد که ترمیم شورای مرکزی این تشکل دستور کار اصلی آن خواهد بود.

همچنین ابولقاسم رئوفیان دبیرکل حزب ایران‌زمین نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به آخرین فعالیت‌های حزب متبوعش، اظهار داشت: مجمع عمومی حزب روز جمعه 26 اردیبهشت با حضور اعضای شورای مرکزی برگزار خواهد شد.

رئوفیان درباره آخرین تصمیم‌گیری های درون حزبی، خاطرنشان کرد: پس از مراسم افتتاحیه، به بحث‌های درون حزبی خواهیم پرداخت و تحلیل شرایط حال و آینده حزب، در دستور کار جلسات خواهد بود.

دبیرکل حزب ایران‌زمین در پایان گفت: شورای مرکزی حزب ترمیم خواهد شد و پس از بحث و تبادل‌نظر اعضای جدیدی به شورای مرکزی اضافه خواهند شد؛ همچنین در سالجاری به دنبال هم‌افزایی و افزایش فعالیت‌ها خواهیم بود.

از انتصاب مجدد دبیرکل فعلی تا راه اندازی نشریه حزب اراده ملت

در هفته‌ای که گذشت حزب اراده ملت نیز اخبار خاص خودش را داشت بطوریکه بعد از برگزاری انتخابات احمد حکیمی پور مجددا به عنوان دبیر کل این حزب منصوب شد.

دبیرکل حزب اراده ملت همچنین راه اندازی نشریه‌ای برای حزب متبوعش خبر داد و گفت: برای اینکه دیدگاه‌های حزب بهتر منعکس شود، به دنبال راه‌اندازی نشریه حزب هستیم.

ششمین مجمع عمومی سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار برگزار شد

در اواخر هفته گذشته ششمین مجمع عمومی سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار برگزار شد که در آن مراسم افرادی همچون  ابراهیم یزدی، فاطمه راکعی، محمد توسلی، محمد سلامتی، سهیلا جلودارزاده، حبیب‌الله پیمان، علی‌محمد غریبانی و محمدرضا راه‌چمنی، فخرالسادات محتشمی پور، عمادالدین باقی و صباغیان در این مراسم حضور داشتند.

حسین کمالی،دبیر کل حزب اسلامی کار در این مراسم با بیان اینکه دولت هنوز بدهی‌های خود را به پیمانکاران نداده است، اظهار کرد:‌ دولت 500هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است و هنوز این بدهی خود را نداده است؛ با 135هزار میلیارد تومانی که در بین مردم توزیع شد می‌توانستیم 135هزار کارگاه یک میلیارد تومانی با تداوم پایدار و برخوردار از مزیت‌های اقتصادی ایجاد کنیم.

وی همچنین در ادامه به انتقاد از صدا و سیما پرداخت و تصریح کرد: گفت‌وگوی اجتماعی‌ای که صدا و سیما در خصوص انصراف از یارانه نقدی راه انداخت نمایشی بود. ابتدا ظاهرش این بود که با دولت همراهی می‌کند اما عکس دیگری داشت تا عدم انصراف از گرفتن یارانه توسط مردم را اعتماد جامعه به دولت معنا کند.

عبدالواحد موسوی لاری ،وزیر کشور دولت اصلاحات در ادامه این مراسم نیز با اشاره به شعارهای دولت نهم و دهم اظهار داشت: در دوره دوم معلوم شد این دولت هسته انحرافی دارد که جامعه را منحرف کرده است و همان‌هایی که از این دولت حمایت می‌کردند بعد از این قضیه شروع به نقد دولت کردند و در حال حاضر نیز طلبکارانه با دولت فعلی برخورد می‌کنند. وی یادآور شد: هنوز معلوم نیست 800 میلیارد دلار درآمد نفتی را دولت قبل چه کرده است و فساد 3 هزار میلیاردی و حلقه انحراف نیز مربوط به دولت گذشته است لذا باید با احتیاط بیشتری در دولت جدید حرکت کنند. موسوی لاری، 8 سال دوره قبل را امنیتی توصیف کرد بر لزوم فعال شدن احزاب در دولت جدید تاکید کرد و گفت: احزاب و تشکل‌ها باید به برگزاری نشست کلاس آموزشی به عنوان یک وظیفه و نه یک امر فانتزی توجه کنند لذا امیدواریم حزب اسلامی کار نیز با همین نگاه نشان دهد که فرصت برای شنیدن وجود دارد.

واکنش دانشگاهیان و نمایندگان مجلس به حضور خاتمی در دانشگاه شهید بهشتی

یکی دیگر از اخباری که در این هفته زیاد سرو صدا کرد حضور یکی از سران فتنه در دانشگاه شهید بهشتی بود که مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت.

در همین راستا محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با حضور خاتمی در دانشگاه شهید بهشتی اظهارداشت: طی گزارش اولیه ظاهر کار این است که وی برای شرکت در مراسم ختم در دانشکده حقوق حضور یافته اما اینکه مجلس سیاسی یا غیرسیاسی بوده را از وزارت علوم جویا می‌شویم.

همچنین سهراب صلاحی رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید فضای کاملا علمی داشته باشند، گفت: این موضوع قبلا به وزارت علوم تذکر داده شده بود که دانشگاه‌ها نباید از فضای علمی خارج شوند. وی افزود: با توجه به اینکه یکی از پایه‌های قدرت ملت ایران پیشرفت علمی در دهه اخیر است دشمن تلاش می‌کند دانشگاه‌ها را از فضای علمی که شرط پیشرفت است خارج کند و برای این موضوع نیز برنامه‌ریزی دارد و تلاش می‌کند چهره‌های حساسیت‌برانگیز را وارد دانشگاه کند.

لیست جدید طیف هاشمی با نام «مجتهدان مصلح و معتدل»

مطرح است لیستی تحت عنوان «مجتهدان مصلح و معتدل» برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از سوی طیف هاشمی رفسنجانی منتشر شده که این اتفاق حکایت از آغاز فعالیت‌های نزدیکان وی برای انتخابات دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها