امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 82521
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۹
تعداد بازدید: 41
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه کتاب و ادبیات: کودکان و نوجوانان که سرمایه‌های هر سرزمینی هستند در توجه به تولید محصولات فرهنگی در ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس-گروه کتاب و ادبیات: کودکان و نوجوانان که سرمایه‌های هر سرزمینی هستند در توجه به تولید محصولات فرهنگی در راستای تربیت صحیح آنها همواره مورد توجه قرار داشته‌اند. کتاب از اصلی ترین ابزار تربیت فرهنگی فرزندان است و نیاز به کتاب خواندن برای ایشان، چه به وسیله خودشان یا پدر و مادرشان، مانند غذاهای لازم برای رشد کافی آن‌ها حیاتی است. تشخیص این نیاز کودکان بیشتر بر عهده پدر و مادر و معلمان آنها است. تربیت جسم و فکر و ذهن این گروه سنی به دلیل اهمیت فوق العاده آن برای والدین پوشیده نیست.

در همین راستا مجمع ناشران انقلاب اسلامی دستچینی از کتاب‌های خوب برای کودکان و نوجوانان را در بسته‌های پیشنهادی کتاب در دسترس خانواده‌ها و مربیان تربیتی قرار داده است.
 
انتشارات قدیانی که در تولید آثار کودک و نوجوان شناخته شده است کتاب «قصه‌های قد و نیم قد برای کودکان» نوشته فریبا کلهر را برای کودکان منتشر کرده است. این کتاب در 10 جلد منتشر شده و در هر جلد آن 7 قصه آمده است. تصویرهای رنگی کتاب‌ها، قصه‌ها را زیباتر و فهمیدن آنها را آسان‌تر کرده‌اند. این مجموعه به صورت یک‌جا و در یک جلد 70 قصه‌ای در یک قاب ویژه منتشر شده است.

کتاب «مهارت‌های زندگی برای کودکان» به قلم مژگان کلهر توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ و روانه بازار شده است. کودکان هر روز با چیزهای زیادی در زندگی خود برخورد می‌کنند که هرکدام از آنها برایشان جالب و شگفت انگیز است. پرسش‌های پایان ناپذیر آنان درباره هر چه می‌بینند و احساس می-کنند، راهی برای آگاه شدن آن‌ها از رمز و راز پدیده‌ها و ورود به دنیا بزرگ‌تر‌هاست. کتاب حاضر زمینه‌ای برای کمک به بزرگ‌ترها در همراه شدن با کودکان‌شان برای یافتن پاسخ‌های مناسب و آموزش بسیاری از نکته‌های زندگی اجتماعی به آن‌ها است.

کتاب «جایزه» شامل سه داستان به نام‌های ساعت طلا، جایزه و دوستان است که برای کودکان سال‌های آخر دبستان و اوایل دوره راهنمایی توسط رضا رهگذر روایت شده است. این کتاب را سوره مهر روانه بازار کتاب کرده است.

کودکی به نام سمانه هر شب پای صحبت پدربزرگش می‌نشیند که در حمله نظامیان عراق به ایران شیمیایی شده است. در لابلای صحبت‌های پدربزرگ، او با گوشه‌هایی ازخصوصیت مردان بزرگ روزگارش آشنا می‌شود و هر خاطره با سرگرمی تمام می شود. او هرشب در خاطرات پدربزرگ با مردان باوفا و یاران فداکار امام حسین (ع) آشنا شده و درس‌هایی که شهدا و رزمندگان ایرانی از شهدای کربلا گرفته‌اند را در خاطرات او می‌شنود. بازی پایانی این کتاب، امید به جهانی شدن اسلام را در قلب کودکان پرورش می‌دهد. «بزرگ مردان با وفا» کتابی است که شمس وفایی آن را نوشته و انتشارات بوستان کتاب چاپ کرده است.
 
مجمع ناشران انقلاب اسلامی به منظور کتاب‌خوان نمودن نوجوانان نیز بسته‌هایی را پیشنهاد داده است. گام نخست کتابخوانی نوجوانان، چهارده داستان برای نوجوانان، سیر عقاید برای نوجوانان و کتاب‌های علمی نوجوانان از جمله بسته‌های پیشنهادی برای گروه سنی نوجوانان است.

«نرگس» کتابی است که رحیم مخدومی آن را نوشته و سوره مهر آن را به زیور طبع آراسته است. نرگس را به خاطر داشتن حجاب از مدرسه اخراج می‌کنند و او از این موضوع به خاطر علاقه‌ای که به مدرسه و درس خواندن دارد بسیار ناراحت می‌شود. برادرش اسماعیل که در کلاس اول راهنمایی درس ‌می‌خواند به راهی می-اندیشد تا نرگس بتواند به درس خواندن ادامه دهد. او به پیشنهاد معلمش به راهی برای برگرداندن همه دخترانی که به علت حجاب داشتن از مدرسه اخراج شده‌اند فکر می‌کند. این قضیه موجب می‌شود تا اسماعیل و دوستانش وارد مبارزات انقلابی شوند. اسماعیل به زندان می‌افتد اما ... این کتاب از بسته گام نخست کتابخوانی نوجوانان انتخاب شده است.

انتشارات افق رمان «دختران علیه دختران» را که مصطفی خرامان آن را نوشته است با خود به نمایشگاه آورده است. این رمان داستان دختری 13 ساله است که در سه فضای مختلف روی می‌دهد و هر بار نوعی تاثیر بر آدم-ها و شخصیت‌های داستان می‌گذارد. او به همراه خانواده‌اش به ساختمانی جدید نقل مکان می‌کنند. همه ماجراهای رمان در همین ساختمان اتفاق می‌افتد. این کتاب در سه بخش زشت، بد و خوب تنظیم شده و هریک از این بخش‌ها هفت فصل دارد. این کتاب از بسته چهارده داستان برای نوجوانان انتخاب شده است.

«نور زندگی» که اثری است به قلم جعفر شیخ‌الاسلامی توسط انتشارات بوستان کتاب به نمایشگاه کتاب آمده است. این کتاب یک مجموعه سه جلدی است که با مطالعه آن سبدهایی از نور به خانه و قلب نوجوان و جوان وارد خواهد شد. در جلد اول این کتاب به قرآن و اعتقادات، در جلد دوم به موضوعات علمی و اخلاقی و در جلد سوم آن به جنبه‌های آموزشی و سرگرمی پرداخته شده است. با مطالعه این مجموعه بر شادی و دانش گروه جوانان و نوجوانان افزوده خواهد شد.

«نوجوانان می‌پرسند» کتاب دیگری است که بوستان کتاب منتشر کرده است. این کتاب مجموعه پرسش‌هایی است که از سراسر کشور به بخش جوانه مجله سلام بچه‌ها ارسال شده بود و موضوعات متنوعی در مورد خداشناسی و احکام شرعی را شامل می‌شد. پرسش‌هایی که در این کتاب به آنها پاسخ داده شده از جمله پرسش‌هایی است که قبلا کمتر به آنها پرداخته شده است، موضوعاتی همچون حکم شرعی تقلب در امتحانات، دوستی با نامحرم و ... پرسش‌هایی است که در این کتاب مورد اشاره قرار گرفته است. «نوجوانان می‌پرسند» را حجت الاسلام مرتضی دانشمند، نویسنده حوزه کتاب کودک و نوجوان تالیف کرده است.

«هوشمندان سیاره اوراک» اثر فریبا کلهر نویسنده معروف کودک و نوجوان است که نشر قدیانی آن را منتشر کرده است. اگر خلاقیت و آینده نگری و نگاه علمی تخیلی آیزاک آسیموف را با ذوق و خوش فکری و هنر پراحساس و شیرین ایرانی جمع کنید و داستانی بنویسید، بدون شک داستان شما بسیار شبیه به اثر ارزشمند و بی-نظیر «هوشمندان سیاره اوراک» خواهد شد. این کتاب رمانی دوجلدی مخصوص نوجوانان است. داستان این کتاب مربوط به دختر کوچولوی مهربان و کنجکاوی است که به سیاره اوراک سفر می‌کند. این کتاب یک داستان بلند است و در فضای علمی – تخیلی روایت شده است.

«مشاهیر جهان» توسط رضا شیرازی تدوین و گردآوری شده و انشارات پیام آزادی آن را چاپ و منتشر کرده است. آشنایی با فراز و فرود‌های زندگی مشاهیر جهان، همیشه نقش بسیار سازنده‌ای در تکوین شخصیت افراد داشته است. به طور ویژه برای جوانان و نوجوانان که پیوسته به دنبال یافتن یک الگو برای آینده شخصیتی خود هستند. زندگینامه مشاهیر و دانشمندان جهان کتابی است تحقیقی برای دانش‌آموزان که از مجموعه‌های گردآوری شده درباره زندگی بزرگان است.
 
گروه کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در میان کودکان و نوجوانان و به منظور آشنایی این گروه سنی با کتاب‌های گوناگون به والدین و خانواده‌ها توصیه می‌کند از نمایشگاه کتاب بازدید کرده تا فرزندانشان در فضای اهالی کتاب رشد نمایند.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها