امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8253
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، آئین اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی خلیج‌فارس شامگاه روز گذشته با حضور هنرمندانی همچون ایرج راد، محمود پاک‌نیت، ...

به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، آئین اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی خلیج‌فارس شامگاه روز گذشته با حضور هنرمندانی همچون ایرج راد، محمود پاک‌نیت، انوشیروان ارجمند، اسماعیل خلج،‌ شهرام کرمی، محمود فرهنگ، ولی‌اله شیراندامی،‌ علیرضا قزوه و ... در تالار سعدی برج میلاد برگزار شد.

مجری این مراسم سیروس همتی بود که در طول برنامه به خاطره‌گویی پرداخت و از نکات قابل توجه این مجری اشتباهات گفتاری بود.

به دلیل عدم حضور سیداحسان قاضی‌زاده دبیر جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس در ابتدای این مراسم کلیپی وی پخش شد و او از شرکت‌کنندگان به دلیل مأموریتی که برای او پیش‌آمده بود و به همین دلیل نتوانست در این مراسم حضور یابد، عذر خواهی کرد.

در اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی خلیج فارس محمود فرهنگ، شهرام کرمی و مجید امرایی مدیران اسبق دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی تقدیر شد همچنین وحید لک به دلیل فعالیتش در انجمن نمایشگران خیابانی خانه تئاتر تقدیر به عمل آمد.

سپس علیرضا قزوه شاعر انقلاب اشعاری را خواند؛ در این مراسم از توانایی نحوه رئیس‌علی دلواری تقدیر شد.
 
* جشنواره خلیج فارس دارای تعریف درونی است/ غفلت مدیران جوانان را به دامن فرهنگ غرب انداخت
 
در ادامه قطب‌الدین صادقی رئیس هیئت داوران نخستین جشنواره تئاتر خیابانی خلیج‌فارس اظهار داشت: هر جشنواره‌ای که در جهان برگزار می‌شود همواره به نام یک تعریف درونی بوده است و خوشبختانه جشنواره تئاتر خیابانی خلیج‌فارس یک تعریف درونی دارد.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم این جشنواره شروع خوبی است زیرا مدیران مدت طولانی غفلت کردند و نتیجه این شد که جوانان ما در دامن فرهنگ غرب افتادند و نام کلفت‌های مایکل‌جکسون را بهتر از قهرمانان ملی و میهنی خود می‌دانند.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: میهن‌دوستی چهار رکن دارد که این جشنواره یک رکن آن است رکن اول خاک و جغرافیا است امری که انسان را به خواستگاهش بر می‌گرداند. رکن دوم اصالت است یعنی پیوندهای باریک‌تر از مو که ما را به همه داشته‌های این سرزمین وصل می‌کند. رکن سوم داشته‌های علمی ما است و رکن چهارم تاریخ است.

صادقی بیان داشت: آنچه من به شکل میهن‌دوستی به آن اشاره می‌کنم داشته‌های ما و نازیدن به آنهاست بنابراین این جشنواره را یک امر مبارک می‌دانم و به مسئولین تبریک می‌گویم. امیدوارم این جشنواره با توسعه معنا و مفهوم ادامه پیدا کند تا دستمایه فرهنگ ما شود.

در ادامه برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر اعلام شدند:
 
*بخش بروشور

شهربانو، آب‌سیه برای طراحی بروشور نمایش «خلیج‌فارس» از شهرستان میناب برگزیده شد.
 
*بخش طراحی صحنه

زیبا سبحانی برای طراحی لباس نمایش «خلیج‌فارس» از شهرستان میناب برگزیده شد.
 
*بخش طراحی فضا

جوایز این بخش به مریم خاکسار تهرانی و هانیه زحمت‌کش طراحان نمایش «همیشه برای تو» و محمد‌رضا شاه‌مردی و سالار حسینی‌فر طراحان نمایش «قصه چهارپاره» رسید.
 
*بخش موسیقی

نوید لاهیجی و مجید نجبفی برای آهنگسازی نمایش «پیوند سیاره‌ها» برگزیده شدند.
 
*بخش بازیگری زن

مرجان قاسمی بازیگر نمایش «رویای ابوموسی» از دهلران و مدینه کره‌بندی بازیگر نمایش «خلیج عین رابی» از بوشهر تقدیر شدند.

منیژه واحد قاضیانی از سیاهکل برای بازی در نمایش «پیوند سیاره‌ها» بازیگر برگزیده این بخش شد.
 
*بخش بازیگری مرد

مالک آبسالان برای بازی در نمایش «رویای ابومسی» از ایلام و سعید رحیمی برای بازی در نمایش «صبور، سنگسر، قباد» از البرز تقدیر شد.

فرامرز قلیچ‌خانی برای بازی در نمایش «صبور، سنگسر، قباد» بازیگر برگزیده این بخش شد.
 
*بخش طرح و ایده

حسن سبحانی مینابی طراح ایده نمایش «خلیج‌فارس» از هرمزگان مورد تقدیر قرار گرفت.

همچنین در این بخش محمود فرضی‌نژاد برای طراحی نمایش «پیوند سیاره‌ها» از سیاهکل برگزیده شد.
 
*بخش کارگردانی

محمود فرضی‌نژاد کارگردان نمایش «پیوند سیاره‌ها» از سیاهکل مورد تقدیر قرار گرفت و جایزه برگزیده این بخش به حبیب‌الله ناصری و باقر رمضان‌زاده برای کارگردانی نمایش «خلیج‌فارس» اهدا شد.

همچنین هیئت داوران دو نمایش «خلیج‌فارس» به کارگردانی حبیب‌الله ناصری و باقر رمضان زاده از هرمزگان و نمایش «پیوند سیاره‌ها» به کارگردانی محمود فرضی‌نژاد از سیاهکل را به دبیرخانه سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی فجر پیشنهاد و معرفی کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها